RECENZE...............CHYSTÁM SE ČÍST...............NOTY
Září 2013

Sladká políbení (2)

30. září 2013 v 18:23 Sladká políbení

  • toto meme pořádá Syki
Ahoj, dnes bych chtěla dát další příspěvek do rubriky "Sladká políbení", protože tu mám v téhle rubrice jen jedno knižní políbení a myslím, že se jich dá najít o hodně víc :)
  • Teď v blízké době mám v plánu řečíst si Školu noci 10 a ráda bych si celkově přečetla znova celou sérii. Tak tady máte malou upoutávku :)
"Mého bývalého kluka, opravila jsem ji rychle a stulila se Erikovi do náruče. Z vůně čerstvé krve, kerá z něj byla pořád trochu cítit, a faktu, že jsme prostě spolu, se mi točila hlava. A pak mě navíc ještě políbil tak vášnivě, že se mi úplně zatmělo před očima.
A tady ještě přidávám moje oblíbené video s erikem :)

Knižní řetězovka (5)

26. září 2013 v 21:08 Knižní řetězovka
Ahoj, tak jsem tu opět s dalším dílem dlouhé řetězovky. Kdo tenhle úžasný seznam otázek vymyslel, to si můžete najít u prvního dílu.
PS: Jsem ráda, že dneska nemusím psát nic těžšího, protože mám za sebou dlouhý den a dlouhé učení na velký test.

41. Oblíbená filmová adaptace?
Harry Potter, Narnie a Stmívání :)
42. Adaptace, která tě totálně zklamala?
Nádherné bytosti. Líbilo se mi to, ale čekala jsem od toho víc. :/
43. Jak často čteš spoilery?
Spoilery? Nesnáším spoilery, všechno napínavé si chci přečíst sama. Spoilery čtu leda na knihy, které už mám sama přečtené.
44. Nejvíc peněz, které jsi naráz utratila v knihkupectví?
Ježíš to už si nepamatuju, já chodím do knihovny a někdy zavítám i do Levných knih, kde jsem naposledy utratila 180 Kč :D
45. Jak často knihu před čtením prolistuješ?
Vždy se musím podívat, kolik má stránek, kapitol, jak tenké jsou stránky a jak veliké je písmo. Někdy si přečtu jednu, dvě věty z konce. Stejně to vždycky zase zapomenu. :D
46. Důvod, kvůli kterému bys knihu v polovině vzdala?
No, já ani nevím, pokouším se dočíst každou knihu do konce. Důvodem nedočíst ji ale může být nedostatek času. To potom odevzdávám rozečtené knihy s tím, že si je někdy brzy zase půjčím a dočtu nebo přečtu odznova a tentokrát celou. Kdyby mě kniha ale nebavila a byla by nějak extra tlustá, příběh by byl podle mého názoru psaný opravdu nečtivě a nepoutavě, asi bych nás obě taky asi netrápila a smutně knihu odevzdala.
47. Máš ráda, když jsou knihy uspořádané?
Mám. Opravdu myslím, že byste se mnou souhlasili, že je lepší mít knihy pěkně seřazené v poličce než aby se válely po zemi nebo na stole a ještě by na nich ležela nějaká plesnivá švěstka nebo by na ně padaly zvadlé květy kopretin a pampelišek. :D
48. Máš ve zvyku knihy spíš hromadit, nebo je po přečtení posouváš dál?
Knihy po přečtení posouvám zpátky do knihovny. Doma na mě bohužel nemám místo, ale jednou bych chtěla mít krásnou knihovničku s knihami. :)
49. Jsou knihy, kterým se vyhýbáš?
Dobrovolně nečtu povinnou četbu. Chtěla bych, myslím, že mnohá díla slavných autorů jsou zajímavá, jinak by je neproslavily. Dále se obloukem vyhýbám válečným románům.
50. Kniha, která tě rozesmála?
Tak to je podpásovka. Mě rozesměje každá knížka, kterou čtu. Alespoň v jednom úseku je každá kniha vtipná. Co si ale nejvíc vzpomínám, hodně mě rozesmála kniha Percy Jackson: Moře nestvůr (konkrétně část s morčetem, pro ty, kdo četli ;)

Padesátou otázkou se s vámi loučím, snad jste se alespoň u jedné otázky pobavili, rozesmáli (doufám, že vás nic nerozčílilo, to by mě mrzelo). Pro dnešek Ahoj :)

Sbírání listí

25. září 2013 v 19:53 Sbírání listí
Ahoj :)
Projekt "Sbírání listí" vymyslela Vee, tak jsem si řekla, proč se nezapojit, protože na podzim mě i tak čeká hodně knížek a tenhle projekt bude něco jako hodně dobrá motivace číst.

A o co v něm tedy jde..
No o čtení, o co jiného, žejo.. :D

Přesněji:
Mým úkolem je v období od 23. září do 20. prosince, to je doba, kdy podle kalendáře trvá období barevného listí, tedy podzimu zaznamenávat kolik jsem přečetla stránek.. stránek, ne knih, protože knihy by byly na listy docela těžké, to by se potom tenhle projekt jmenoval spíše sbírání stromů. :D

Vybrala jsem si level 3, tak uvidíme, jestli ho zvládnu nebo dokonce překonám :D.
Držte mi palce-nemusíte po celou dobu trvání projektu ;) :D


24. 9 Aneb Hodně štěstí adminko :D

24. září 2013 v 20:33 Ostatní ....
Tohle je snad první článek mimo knihy, inspiraci pro blogery nebo filmové či hudební adaptace na knihy.
Ale jelikož jsou narozeniny jen jednou za rok, což je pro blogování docela dlouhá doba, určitě hodně blogerů za rok napíše opravdu velké množství článků, tak proč si to nějak neoživit, že? I když já mám blog teprve měsíc a moc článků tu zatím nepadlo. :D

Takže jak začít. Věříte, že jsem za tu dobu, co chodím na střední, letos druhý rok, jsem nikdy nezaspala? A kdy zaspím? Na své narozky, žejo. Ale do školy jsem to stihla i tak.. i když jsem málem dostala infarkt, když mi budík ráno ukazoval 6:53. A venku bylo světlo. To bylo jasný, že je zle. :D

Ve škole a doma samozřejmě spoustu blahopřání, až na jednoho řidiče auta, kterej se mě dnes málem opovážil zajet a ještě mě vyděsil troubením. -_-

A co jsem dostala? Nikoho to sice nezajímá, ale vaše smůla :D
  • Spoustu čokolád
  • Nějakou tu kosmetiku
A HLAVNĚ:
Hru o trůny, hurá, děkuju moc svýmu nevlastnímu otci (a trochu i mámě), že mi letos splnili moje přání, s knihami se na ně většinou můžu spolehnout. :)
Takže děkuj všem, co mi přáli k 17. narozkám a kteří si to přečtou :)

Movie time (1)

23. září 2013 v 13:36 Movie time

Coraline a svět za malými dvířky


Tuhle pohádku jsem viděla už mockrát, ale neříkala bych tomu čistě "pohádka". Podle mě to je spíš něco jako hororová pohádka. Večer jsem se bála i já, natož abych to pouštěla nějakým malým dětem. :D
I ta grafika je dělaná trochu děsivě. Ale jinak je to pěkný příběh se zajímavým dějem. Zvlášť se mi líbí ta část na konci, kdy se Coraline vsadí se svou druhou matkou aby... No, podívejte se sami, o co se vsadí. :)

Knižní řetězovka (4)

19. září 2013 v 19:26 Knižní řetězovka

31. Nějvětší knižní výzva, do které se bojíš jít?
Román odehrávající se třeba za druhé světové války nebo tak podobně. Celkově moc nemám ráda knihy psané v minulosti. I když příběh Shakespeara s malovanými obrázky a vtipnými poznámkami mě bavil. :D
Kdybych měla určit nějakou konkrétní knihu, které se bojím, byla by to: Na Větrné hůrce nebo Pýcha a předsudek.
Druhá kniha mě ale za nedlouho čeká jako poviná četba, tak se svému strachu budu muset postavit.
32. Oblíbený básník?
Wiliam Shakespeare, K. J. Erben, Francois Willon
33. Kolik knih si obyčejně půjčuješ z knihovny?
Já bohužel musím vyžít jen z půjčovaných knih. Koupených knih moc nemám, protože by se mi nevešly do "knihovny", prostor na "vyvíjení fantazie pomocí knih" je dost malý :(
Z knihovny si obyčejně pujčuju 5 knih za měsíc a postupně si pro ně během měsíce dojíždím.
34. Vrátila jsi knihu do knihovny, aniž bys ji přečetla?
Hodněkrát. Často mi na čtení nezbyde čas kvůli škole.
35.Oblíbená knižní postava?
Eragon ze série Odkaz dračích jezdců a Percy Jackson ze série Percy Jackson :D
36. Oblíbený knižní záporák?
Kalona ze Školy noci a Cam ze série Andělé (kniha Pád) :)
37. Knihy, které si většinou beru s sebou na prázdniny?
Na prázdniny? Jelikož si vždy pujčuju knihy z knihovny, tak je to pokaždé jiná kniha, jiný žánr.. :) Žádnou konkrétní nemám.
38. Nejdelší doba, kdy jsi nečetla?
Jé, to už si nepamatuju. Možná měsíc? Ale to už je dost dlouho :). Ovšem jsou i chvíle, kdy se mi opravdu nechce číst a tak třeba týden nečtu.
39. Kniha, kterou jsi nedokázala/nemohla dočíst?
Nedokázala nebo nemohla? Hmm.. Spíš nestíhám knihy dočíst. Kdysi jsem ale nikdy nedočetla žádný díl Harryho Pottera. A to musím brzo napravit. Trochu se stydím, že jsem nepřečetla žádný díl z téhle série. I když filmy jsem viděla všechny :D. No dobře, až na Relikvii smrti 2. část.
40. Co tě při čtení dokáže vyrušit?
Prakticky cokoliv. Hlasitá televize, rádio, když na mě někdo mluví. Paradox je, že jakmile začneš číst, každý si tě začně o hodně víc všímat. Na to bych vám chtěla představit jednu písničku.

Trailer Thursday (1)

19. září 2013 v 18:52 Trailer Thursday
Ahoj :)
Nad dnešním Trailer Thursday jsem přemýšlela.. "Mám dát trailer na zfilmovanou knihu, kterou jsem už četla, nebo kterou chci číst?" Nakonec jsem se rozhodla, že dám trailer na Hostitele, kterého teď začnu číst. :) Kdo z vás už četl knihu, viděl film, nebo obojí? :) A líbilo se vám to?

Melanie Stryderová se odmítá vzdát.
Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva.
Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících "divokých" lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. "Poutnice" - její vetřelecká "duše" - která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří.
Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže - Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují.


Dneska nebo zítra začnu tuhle knížku číst. Jsem na ni opravdu hodně zvědavá. Je to zase něco jiného než samý upíři, vlkodlaci. :)


Teaser Tuesday (3)

17. září 2013 v 20:16 Teaser Tuesday

S tímto meme přišlo Should Be Reading, abych si tu nepřivlastňovala cizí vynálezy. :)
O čem je Teaser Tuesday?
  • Čapni do ruky knihu co právě čteš.
  • Otevři ji na náhodné stránce.
  • Vyber dvě věty odkudkoliv z náhodně vybrané stránky.
Nezahrnuj věty obsahující spoilery abys nepřipravil ostatní o překvapení.

STRÁŽKYNĚ BRÁNY
Michelle Zink

Dimitri sleduje můj pohled a vezme mě za ruku.
...
"Není to tak strašné, jak to vypadá, Lio"

OBSAH:
V obsahu je spoustu spoilerů, takže ho sem psát nebudu, ale napíšu aspoň upoutávku. :D

STAROBYLÉ PROROCTVÍ ROZDĚLILO DVĚ SESTRY

JEDNU STRÁŽKYNI

JEDNU BRÁNU...

KTERÁ PODLEHNE?

Tuhle knihu jsem dneska o půl osmý úspěšně dočetla a mám z ní dobrý pocit. Jsem ráda, že to není série, která má bejt trilogií, ze které se nakonec vyklube 20 dílová série. Těším se, až se vrhnu na třetí a nejspíš poslední díl. :)

On my wishlist (1)

15. září 2013 v 19:42 On my wishlist
Ahoj lidi, dnes jsem se rozhodla přidat příspěvek "on my wishlist".
Ve svém seznamu mám na prvním místě knihu Hra o trůny, kterou bych měla dostat za pár dní k narozeninám. Snad se mi to splní :)

"Pod každým prstem měl čepel, hroty pokroucených mečů vyčnívajících jako tesáky z opěrek trůnu. Dokonce i po třech staletích byly některé ostré tak, že dokázaly říznout. Železný trůn byl pro neopatrného plný pastí. V písních se pravilo, že bylo třeba tisíce mečů, aby ho vyrobili, rozžhavených doběla ve výhni plamenů dštících ze chřtánu Baleriona Černého děsu. Kovali jej padesát devět dní. Konec jejich snažení korunovalo toto pokroucené černé monstrum vyrobené z jako břitva ostrých hran, hrotů a pásů kovu; trůn, který mohl zabít člověka, a také zabil, pokud lze věřit příběhům."

Blogspirace (3)

14. září 2013 v 20:42 Blogspirace
Ahoj, dneska jsem jednu blogspiraci už přidala, ale později jsem si řekla, že to je trochu odfláklé a i když tenhle blog nikdo asi pravidelně nenavštěvuje, měla bych na něm pracovat už od začátku.

Dneska, když jsem nečetla, celý den jsem projížděla videa různých blogerů-jeden jsem si hrozně moc oblíbila. A tak jsem celkově naladěna na fantasy, na draky, na války apod.. Prostě nádhera. Tak vám sem dám pár soundracků. No, uvidíte sami ;)