RECENZE...............CHYSTÁM SE ČÍST...............NOTY
Knižní řetězovka (3)

12. září 2013 v 20:48 |  Knižní řetězovka

21. Co musí kniha mít, abys ji doporučila dál?
To je docela vtipné, zrovna před chvílí jsem dávala recenzi a přesně jsem to tam popsala. :D
Takže jak jsem řekla, kniha musí bý jak napínavá, tak částmi i "uvolňující", musí tě umět jak rozesmát, tak rozplakat. Ovšem to záleží na žánru, například komedie by tě naopak rozplakat neměla, a to ani naschvál, ani kvalitou.
22. Oblíbený žánr?
Tak určitě paranormálno, líbí se mi (Me gusta), když v knihách vystupují duchové, příšery, padlí andělé, upíři-i když těch už mám tak trochu dost. A Taky miluju knihy, kde je aspoň nějaká zmínka z Bible nebo z nějaké mytologie ať už řecké či římské. Právě proto mě nanejvýš nadchl Percy Jackson.
PS: Za "me gusta" se omlouvám, učím se španělštinu, tak jsem z toho ještě trochu "vyjevená" :D
23. Žánr, který čteš nejméně (ale chtěla bys víc)?
Historické romány, knihy odehrávající se v dobách válek, to je vše, co mě napadá.
24. Nejvíce inspirující kniha, kterou jsi tento rok četla?
Perrrcy Jacksoon :D. Promiňte, že ho tak upřednostňuji, ale hrozně se mi líbí, že je to zaměřené na něco nového, že to není klasická "upíří", nebo "andělská" záležitost.
25. Oblíbená svačinka ke čtení?
Nevím, jestli tomu říkat svačinka, ale nanuk. Naštěstí ho nejím u knihy moc často a naštěstí bude zima tak budu mít po ptákách, ale je to dobře kvůli dvoum věcěm, pokud pominu moji postavu.
Za prvé: Je to nezdravé
Za druhé: Hrozí nebezpečí, že by se kniha mohla ušpinit a to by bylo..
26. Jak často vybíráš knihu podle obálky?
Vždycky, když se mi obal prostě nelíbí, kazí mi to celkový dojem. Nechci, aby to vyznělo, že nedbám na děj, ale na přebal, to není pravda. Ne nadarmo se říká: Nesuď knihu podle obalu. Ale obal je to první, čeho se dá na knize všimnout. Nesuďte mě za to. :D
27. Jak často souhlasíš s negativní kritikou?
Podle toho, jestli mám stejný názor nebo ne. Každý má právo projevit, co si myslí. Například jsem slyšela dost negativní kritiku na Vampire diares od blogerů, ale pozitivní kritiku od kamarádky. Já sama to nečetla, takže nemůžu posoudit, kdo z nich má pravdu, ale kdybych to četla.. no, musela bych zjistit, co si o té sérii myslím já a pak by se rozhodlo. Takže asi tak.
28. A co psaní negativních recenzí?
To je vlastně hodně podobná otázka té předchozí. Záleží na tom, jestli by se mi kniha líbíla a nebo ne. Podle toho bych napsala pozitivní nebo negativní recenzi. Jednoduché a prosté.
29. Kdybys mohla číst v dalším cizím jazyce, jaký by to byl?
V angličtině. Zrovna dneska nám angličtinářka přinesla pár knih pro začátečníky, které by byla ochotná nám pujčit. Takže jestli se k tomu odhodlám, mohla bych zkusit přelouskat třeba Velkého Gatsbyho v angličtině. To bude zážitek. Anglicky víceméně umím, ale číst knihu, to je něco přeci jen trošičku jiného.
30. Největší knižní výzva?
Teď nevím, jestli se tím myslí kniha, která mi dala zabrat nebo něco jiného.
Kniha, co mi poslední dobou dala nejvíc zabrat byl asi Eldest (Odkaz dračích jezdců 2), četlo se mi to dost pomalu, některé části mě nebavily, ale přesto jsem odhodlaná přečíst celou sérii, protože Eragon (Odkaz dračích jezdců 1) mě bavil moc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama