RECENZE...............CHYSTÁM SE ČÍST...............NOTY
Percy Jackson-Moře nestvůr

13. září 2013 v 20:07 |  Recenze

Včera jsem přidala recenzi na Proroctví sester a dnes to bude na druhý díl série Percy Jackson. Přidávám to hned, co jsem to dočetla, dokud jsou pocity z knihy stále čerstvé.
Ale bohužel jak jsem již včera u první recenze řekla, nebudu do recenzí zahrnovat spoilery, neboli cokoliv, co by vyzradilo děj knihy. Takže toho u recenzí nebude tolik. Kdyby ovšem někoho zajímalo, co si myslím o konkrétních částech z knihy, napište. :D

Autor: Riordan Rick
Originalní název: Percy Jackson: Sea of monsters
Žánr: Fantasy, dobrodružný, mytologie
Obsah Knihy
Percy Jackson si už zvykl, že není jen tak obyčejný kluk z New Yorku - jako syn boha moří Poseidona patří do dvou světů, lidského i mytologického, kde se to hemží záludnými a krvelačnými nestůrami. A spousta těch příšer, které dřív znal jenom ze starých řeckých pověstí, mu teď usiluje o život...
Po nečekaném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho sesype celá lavina problémů - hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover se dostane do problémů a Táboru Polokrevných hrozí zničení. A tak se Percy a jeho kamarádi vydávaji na další nebezpečnou výpravu.
První díl Percyho Jacksona jsem začala číst o letních prázdninách někdy v srpnu hned po Eldestovi. Kdo zná, tak mi uvěří, že Eldest se svou monumentálností, tím se rozumí tloušťkou a velikostí písmen se rozhodně liší od Percyho. A stejně tomu bylo i u druhého dílu. Jen co otevřu knížku, řeknu si "ježiš, co to má být?"
I když v druhém díle jsem už s velikostí písma počítala.

A opět stejně jako u prvního dílu kniha byla zetačátku psaná opravdu dětsky, jako by byla psaná pro první stupeň základní školy.
To však vůbec nevadí, protože postupem knihy se Percy rozmluvil z 10 letého dítěte až na úroveň středoškoláka. :D

Kniha je sama o sobě dost dobrodružná. A velmi čtivá. Opravdu, s těmi velkými písmeny máte pocit, že vám stránky proplouvají jedna za druhou mezi prsty a než se nadějete, máte za chvíli polovinu knížky přečtenou.

Trochu jsem se bála, když jsem jako první viděla v kině film. Obyčejně knížky, u kterých jsem viděla nejdřív film nečtu. Třeba Harryho Pottera ani Narnii jsem nečetla, kvůli tomu, že jsem nejdřív viděla filmy. Ale samozřejmě výčitky svědomí se dostavily a mám v plánu si je přečíst. Někdy v budoucnu. :D Stmívání mně ale donutila přečíst kámoška, což se mi teda vůbec nechtělo a věděla jsem proč. Nebavilo mě to. Prostě jak vidím první film než čtu knihu, tak mně to nebaví. Můj zlozvyk. Máte to třeba stejné?
No to jsem mírně odbočila od chudáka Percyho. Film k první knize "Zloděj blesku" byl z velké části o něčem jimém, než kniha. Taky právě to mě přimělo nakonec jít i na druhý díl do kina. :D Bohužel se režisér rozhodl film víc přizpůsobit knize. No, bohužel.. vlastně asi naštěstí. Když jsem však dočetla knížku, musím přiznat, že i když se chtěli víc přiblížit ke knížce, přesto tam spoustu věcí pozměnili. Každopádně splnili co slíbili, když říkali, že se přiblíží víc ke knize.

Páni, koukám, že tohle je spíše recenze na film než na knihu. Ale taky co mám více psát o knize, když jsem slíbila HLAVNĚ ŽÁDNÉ SPOILERY, že? :)

Takže shrnutí, které bude asi v mnoha věcech stejné jako u "Proroctví sester".
  • Kniha byla hoodně čtivá a četla se rychle, i když já ji četla týden, protože jsem neměla na ni tolik času.
  • V knize bylo samé dobrodružství a adrenalin. U nějakých částí by se vám mohl zrychlit dech, kdybyste příběh prožívali jako já. Já totiž prožívám úplně všechno. :D
  • Tahle kniha mě výjimečně nerozbrečela i když tam byla, bylo pár smutných chvil. Ale to bych od téhle knihy ani nečekala, je to kniha dobrodružná a ne historický román
Takže kdo má rád dobrodružství, řeckou mytologii=řecké bohy, příšery apod. Ať si ji okamžitě pujčí či koupí ;)
Nejdřív samozřejmě ale první díl, než Moře nestvůr :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama