RECENZE...............CHYSTÁM SE ČÍST...............NOTY
Proroctví sester

12. září 2013 v 21:18 |  Recenze


Dnes jsem se rozhodla dát na blog svoji úplně první recenzi na knihu. A jelikož je první, žádám vás o shovívavost, přece jen se v psaní recenzí a článků musím ještě trochu vycvičit. :)

Autor: Michelle Zink
Originální název: Prophercy of the sisters
Žánr: YA, fantasy, paranormální, historické
Obsah knihy

Sestry Lia a Alice Milthorpeovy právě osiřely. A právě se staly smrtelnými nepřáteli. Podivné znamení, které objeví Lia na svém zápěstí, smrt rodičů, děsivé sny, skrytá rodinná tajemství i jeden pohledný mladík-to vše jsou dílky skládačky, kterou předpověděla tajemná věštba.


K téhle knížce jsem se dostala přes recenzi na blogu. Když nad tím přemýšlím, dostávám se tak ke všem knížkám, když pominu doporučení od kamarádek. Zajímavé je, že jsem tu recenzi ani nečetla :D. Nemám ráda recenze se spoilery, bojím se pak, že mi to vyzradí víc, než chci vědět. Já mám radši, když se vše dozvím z knihy. Jednou jsem si dovolila přečíst kousek recenze.. zrovna na tuhle knihu, přiznávám. Ale to byla jiná recenze :D. Byla jsem nedočkavá, ale když jsem se dozvěděla jeden okamžik, kam jsem v knize ještě nedošla, hned mě to mrzelo a trošku mi to i zkazilo právě tu část knihy, kterou jsem se dozvěděla dřív, než jsem se k ní prolistovala. Takže od teď budu číst recenze se spoilery jen tehdy, když to bude recenze na knihu, kterou už mám přečtenou. A tečka :D.

Já tedy nebudu psát, nebo se pokusím psát recenzi bez nějakých spoilerů, bez vyzrazování děje. Bohužel toho tím pádem u recenzí nebude asi tolik, jako by bylo, kdybych napsala každý svůj dojem z každého okamžiku. Ale vám by se stejně asi nechtělo číst moje dlouhé vykecávání o každý pitomosti, že? :D

Jak jsem se tedy ke knize vůbec dostala už jsem řekla. Zezačátku mě kniha samotná moc nezaujala, protože moc nemusím historické knihy.. tedy knihy, co se odehrávají v již uplynulém století. Ale to se obrátilo, když se děj začal rozjíždět. Bavilo mě to čím dál víc a víc a na konci jsem byla zklamaná, že už je konec knihy. Tak jsem rychle běžela do knihovny pro další díl, který začnu číst zítra. Ještě před druhým dílem, který nese název "Strážkyně brány" jsem si musela přečíst druhý díl série Percy Jackson-Moře nestvůr, kterou jsem dnes úspěšně dočetla. Ráda bych se rozmluvila i o Percym, ale bohužel tohle není recenze na Percyho ;(. Možná příště :D.

A shrnutí recenze na "Proroctví sester"? Zezačátku mírně nudné, po pár stránkách až do konce úžasné. Chtělo se mi smát, brečet, kniha byla jak chvílemi "uvolňující", tak dost napínavá. Měla vše, co by správná kniha měla mít. A tak to má být.

Rozhodně doporučuji :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama