RECENZE...............CHYSTÁM SE ČÍST...............NOTY
Padesát odstínů svobody

8. ledna 2014 v 19:51 |  Recenze
Autor: E. L James
Oficiální název: Fifty shades freed
Série: Padesát odstínů
Žánr: Román, erotika
Počet stran: 654

Obsah
Ve chvíli, kdy se Anastasia Steelová poprvé setkala s mladým úspěšným podnikatelem Christianem Greyem, netušila, jak moc se jí změní život...
Ana se musí naučit sdílet s Christianem jeho styl života, který ji nikdy nebyl vlastní, aniž by ztratila sama sebe, svou vlastní integritu a nezávislost. Christian musí na oplátku překonat svou posedlost kontrolou a vypořádat se se svými vnitřními démony.
Nyní, když jsou konečně spolu, prožívají lásku, vášeň, vzájemnou blízkost a otvírá se před nimi svět nekonečných možností. Zdá se, že mají všechno. Pak ale zasáhne osud a před Anou vyvstávají její nejhorší noční můry...

K prvnímu dílu jsem shlížela trochu odpudivě a chtěla si jej přečíst kvůli tomu, že to je tak známá série. Na druhou stranu jsem tenhle žánr nikdy nezkoušela a říkala jsem si "Co od toho mám čekat? Bude to mít vůbec děj? Nebude to jen o sexu?", ale po přečtení třetího dílu, který celou sérii uzavírá mi trvalo minimálně dva dny než jsem se alespoň trochu vzpamatovala z toho šoku, že není žádný další díl. Byla jsem naprosto zdrcená a to se mi nestává u každé série. Naprosto jsem si oblíbila Christiana i Anu. Kéžý by bylo více dílů.

Už v prologu mě Padesát odstínů svobody dostalo, když kniha začínala větami "Maminko! Maminka spí na zemi." Teď, když je to vytržené z kontextu to zní možná legračně, ale stačil prolog a už jsem brečela. Tahle kniha cloumala s mými emocemi jako ještě žádná.

I když je to erotický román a podle některých lidí, které znám je to "komerční pitomost" nese Padesát odstínů i spoustu ponaučení o tom, že i když je mezi lidmi nějaký problém, nemělo by se od něj utíkat, ale naopak by se měly problémy řešit. Když se člověk nezabývá jen těmi vzrušujícími částmi, všechno tohle pochytí.

Hodnocení: 100%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama