RECENZE...............CHYSTÁM SE ČÍST...............NOTY
Březen 2014

Teaser Tuesday (15)

25. března 2014 v 21:44 Teaser Tuesday

S tímto meme přišlo Should Be Reading, abych si tu nepřivlastňovala cizí vynálezy. :)

O čem je Teaser Tuesday?
 • Čapni do ruky knihu co právě čteš.
 • Otevři ji na náhodné stránce.
 • Vyber dvě věty odkudkoliv z náhodně vybrané stránky.
Nezahrnuj věty obsahující spoilery abys nepřipravil ostatní o překvapení.

Napiš taky název knihy, autora a stručný obsah aby čtenáři věděli o co přibližně v knize jde.

Vampýrská akademie 4 - Krvavý slib

Autor: Richelle Mead

"Zase se mi zdálo o Dimitrijovi"

...

"Hladil mě a skláněl se nade mnou jako pokaždé, když mi nebylo dobře."


Sladká políbení (6)

24. března 2014 v 5:00 Sladká políbení
 • Toto meme pořádá Syki.
DIMITRIJ A ROSE Z VAMPIRE ACADEMY

"Ale dokážeš", ujistil mě. Trochu se mu chvěl hlas. "Jsi silná, strašně moc silná. Proto tě miluju."
Zavřela jsem oči. "To bys neměl. Stane se ze mě něco hroznýho." Na mysli mi vytanulo, jak se poslední dobou chovám a na všechny jsem nepříjemná. Jak jsem se pokusila vyděsit Ryana a Camillu.
Dimitrij se ode mě odtáhl a podíval se mi do očí. Vzal mi obličej do dlaní. "Nejsi. Nebudeš," zašeptal. "Nenechám tě. Ať se stane cokoli, tohle nedopustím."
Znovu mě zaplavila vlna emocí, ale tentokrát to nebyla ani nenávist, ani vztek. Bylo to hřejivé a krásné a tak hezky mě z toho bolelo u srdce. Objala jsem ho kolem krku a naše rty se setkaly. V tom polibku byla čistá láska, bylo to sladké a blažené, beze stopy zoufalství a temnoty. Intenzita toho polibku vzrůstala. Pořád v něm bylo plno lásky, ale vloudilo se do něj i něco víc - něco naléhavého a silného.


Sedm let hříchu

20. března 2014 v 15:26 Recenze
Autor: Sylvia Day
Oficiální název: Seven Years to Sin
Série: -
Rozsah: 294 stran

Obsah
Před sedmi lety, v předvečer své vlastní svatby, se ctnostná a spořádaná lady Jessica Sheffieldová stala svědkem hříšné podívané, jakou si taková nevinná mladá dáma nikdy nedokázala představit. Tento výjev ji šokoval a podivně vzrušil zároveň. Tajemství o zhýralém Alistairu Caulfieldovi si nechala pro sebe a provdala se, jak od ní všichni očekávali. Avšak i po dlouhých letech poklidného a šťastného manželství ji Caulfieldův obrázek neopouštěl a vyvolával v ní nemravné představy. Alistair utekl od představy nádherné lady Jessiky s vášnivým pohledem v očích až do Západní Indie. Coby úspěšný obchodník měl už jen málo společného s chlípníkem, jakého kdysi znala. Když se čerstvě ovdovělá Jessika nalodila na palubu jeho impozantního korábu na cestu přes oceán, zůstane jediným strážcem sedm let potlačovaných tužeb jen pár vrstev jemného hedvábí. Brzy oba poznají, že den, kdy pokušení podlehnou, se nezadržitelně blíží.
Po přečtení pro mě první erotické série - Padesáti odstínů jsem začala další erotické romány zběsile vyhledávat. Nemyslete si, že jsem nějaký maniak, ale pravdou je, že se mi tento žánr začal velmi líbit. Jakmile jsem přečetla Padesát odstínů, v "depresi" z konce jsem si v knihovně zarezervovala alespoň pět dalších knih tohoto žánru.
A první, která mi po dlouhé době konečně přišla, nese název Sedm let hříchu. Na začátku mě odradilo, že se příběh odehrává někdy v 18. nebo 19. století, kdy chodit jen v košili a rudých šatech znamenal skandál a lidé se oslovovali tituly jako mylorde, mylady apod. Prolog mne vůbec nebavil.
Později jsem si na dobu i na tituly zvykla. A když jsem pochopila pro mne zpočátku nepochopitelný počet postav, tedy, která postava je která, knihu jsem si moc oblíbila.
Pokud vám nevadí, že se kniha neodehrává v současnosti a nelpíte jen na fantasy knihách jako moje kamarádka, knihu vám vřele doporučuji.

Staré řecké báje a pověsti (recenze)

19. března 2014 v 12:41 Recenze
Autor: Eduard Petiška
Žánr: řecká mytologie
Rozsah: 203 stran

Obsah
Každý určitě zná příběh o Héraklovi, Prométheovi, Odysseovi, o trojské válce apod. Eduard Petiška ve své knize píše o všech více i méně slavných hrdinech starořecké doby.
Řecké báje a pověsti mě zajímaly od té doby, co si vůbec pamatuji. Nedokážu vlastně pochopit, jak se mohlo stát, že jsem se k téhle knize dostala až teď. Při čtení jsem pochopila hlavně dvě věci. Že znám jen málo řeckých hrdinů a že bych si knihu musela přečíst minimálně třikrát, abych si všechny zapamatovala.
V knize se ale nemluví jen o řeckých hrdinech a bozích. Je tam také příběh o dvou hodných chudých lidech, které bohové Zeus a Hermés za jjeich dobrotu odměnili. Tento příběh se mi moc líbíl, přesto jsem si jména těchle dvou lidí nezapamatovala.
Zajímavé mi taky přišlo, jak moc bohové zasahovali hrdinům do jejich životů. Odysseus by se neplavil deset let, kdyby nezabil Poseidónova kyklopského syna. Poseidón se mu za to mstil tím, že jeho plavbu prodlužoval a připravoval mu různé nástrahy.
Nakonec jsem ráda, že to jsou jen pověsti a báje. Nedokážu si nijak představit, kdyby nad námi dnes seděli bohové a rozhodovali, jak se náš život bude vyvíjet. Ale na druhou stranu, co když to tak opravdu je? Kdo ví...

Hodnocení: výborné

Teaser Tuesday (14)

18. března 2014 v 18:26 Teaser Tuesday
S tímto meme přišlo Should be reading

O čem je Teaser Tuesday?
 • Čapni do ruky knihu, kterou právě čteš.
 • Otevři ji na náhodné stránce.
 • Vyber dvě věty odkudkoliv z náhodně vybrané stránky.
Nezahrnuj věty obsahující spoilery abys nepřipravil ostatní o překvapení.
 • Napiš také název knihy, autora a stručný obsah aby čtenáři věděli o co přibližně v knize jde.
Název: Vampýrská akademie 3 - Stínem políbená
Autor: Richelle Mead
Obsah
Vlády se ujímá jaro a studentka Vampýrské akademie Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od smrtícího souboje s nebezpečnými Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši ji zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného.

Opatrně jsem je otevřela jen na škvírku, abych mohla proklouznout.

...

Musí to být tak hezké, když si můžete dělat, co chcete, pomyslela jsem si.


Vampýrská akademie

17. března 2014 v 16:10 Recenze
Autor: Richelle Mead
Oficiální název: Vampire Academy
Série: Vampýrská akademie (díl 1.)
Žánr: Fantasy, dobrodružné, vampýři
Rozsah: 279 stran

Obsah
Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose utekly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají ve vellikém nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejíchž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě vampýrské akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství.
Prvních pár stránek mi tato kniha přišla nesmírně potrhlá. Jací Morojové, jací Strigojové a jací Dhampýři? V žádné předchozí knize o vampýrech nebo upírech nic podobného nebylo. Nakonec jsem se ale poddala tomuto divnému rozdělení vampýrů a po chvilce se mi to začalo i dobře pamatovat. A líbit. Knihu jsem přečetla za dva dny, což je u mě bleskový výkon. Nyní jsem u druhého dílu. Snad bude tak dobrý jako díl první...

Proroctví

16. března 2014 v 15:40 Recenze

Proroctví

Autor: Riordan, Rick
Oficiální název: Heroes of Olympus - Prophecy
Série: Bohové Olympu (volné pokračování série Percy Jackson)
Žánr: Fantasy, mytologie, bohové, dobrodružství
Rozsah: 509 stran

Obsah
Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat, čeká je nebezpečná výprava, vedena záhadným proroctvím. Podaří se při tom všem, vypátrat i ztraceného hrdinu, Percyho Jacksona? Není tak zlé probudit se v autobuse cestou na školní exkurzi mezi svou dívkou a nejlepším kamarádem. Pořádný malér ale je, když spolužáky nepoznáváš, nevíš ani, kdo jsi sám a netušíš, jak ses tam vůbec ocitl. A to všechno je jenom začátek, protože na výletě v Grand Canyonu se začnou dít vážně zlé věci...
Proroctví jsem začala číst zrovna ve chvíli, kdy jsem postrádala jakýkoliv zájem o čtení a knihy. Naštěstí si hlavní informace pamatuji i tak což znamená, že knihu nemusím číst znova. Riordana jsem si jako spisovatele oblíbila už v první knize, kterou jsem od něj četla, v Percy Jacksonovi, zloději blesku.
Oproti předešlé sérii Bohové Olympu jsou knihy výrazně tlustší s menším písmem, než tomu bylo u Percyho. Celou knihu jsem četla skoro měsíc, takže jsem nestihla další dva díly, které jsem měla doma půjčené. Snad se k nim brzy zase dostanu, kniha mne nesmírně bavila, byla vtipná i vážná, dobrodružná i uklidňující. Riordan umí děj tak konkrétně vybarvit, že mně osobně nedělalo sebemenší problém představit si, kde to vlastně jsem. Proroctví hodnotím všemi sty procenty a vřele doporučuji.


Temná hrdinka - večeře s vampýrem

14. března 2014 v 13:00 Recenze
Autor: Abigail Gibbs
Oficiální název: Dark Heroine - Dinner with a Vampire
Série: Temná hrdinka (díl 1.)
Žánr: Fantasy, román, upíři
Rozsah: 478 stran

Obsah
Když Violet Leeová cestou z večírku narazí na okouzlujícího a přitom děsivého vampýra Kaspara Varna, začne tak pro ni nebezpečná dobrodružná cesta, jakou si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Vzájemná přitažlivost mezi Kasparem a Violet se nedá popřít a zdá se, že nedokážou odolat své touze - ale za jakou cenu?
Ke knize mě jako vždycky dokopala moje kamarádka, která čte dvakrát rychleji než já...díky ní, mám pořád co číst. K téhle knize se mi upřímně moc nechtělo. Ještě že jsem byla přemluvena, je to skvělá kniha. Další díl má vyjít brzy, bohužel nejspíš nebude o té samé hlavní hrdince, což je trochu zvláštní. Ale budiž.
Nejvíc jsem si oblíbila Kaspra, ačkoliv jsem ho první polovinu knihy nesnášela a naopak nejmíň mi do oka padla Kasprova milenka, u které už ani neznám jméno.
Celkově se kniha četla jako blesk, není to typ četby, u které musíte neustále dávat stoprocentní pozor na každé slovo. Kniha byla psaná uvolněně a i tak měla hlavu a patu. Částmi mě taky překvapilo, že byla dost nepředvídatelná jako jiné..

Hodnocení: 98% ze 100%

Vampire Challenge

12. března 2014 v 19:15 Vampire Challenge
Výzva je zaměřená na upíry. Přesněji na knihy, ve kterých je alespoň jednou hlavní postavou upír.
 • Začátek výzvy: 31. 10. 2013
 • Konec výzvy: 30. 10. 2014
 • Cíl: Přečíst alespoň 20 knih, kde je hlavní hrdinou upír
PŘEČTENO:
 1. Škola noci 10 - Skrytá (13. listopadu)
 2. Dvě zrcadla (22. ledna)
 3. Dva meče (25. ledna)
 4. Temná hrdinka - Večeře s vampýrem (14. března)
 5. Vampýrská akademie (17. března)
 6. Mrazivý polibek (24. dubna)
 7. Stínem políbená (25. dubna)
 8. Krvavý slib (6. května)
 9. Spoutáni magií (6. května)
 10. Poslední oběť (18. května)
DNE 30. 10. tato výzva skončila. Jak dopadla můžete vidět výše. Přečetla jsem přesně polovinu, což podle mě na začátek není vůbec špatné, ale pravda je, že knihy o upírech, vampýrech či krvelačných nestvůrách jsem četla spíše na začátku výzvy. Později je vystřídali padlí andělé a erotické romány... I tak si ale myslím, že to není špatný výkon. :)

Waiting on Wednesday (11)

12. března 2014 v 18:49 Waiting on Wednesday

O čem je Waiting on Wednesday?
 • Představ ostatním čtenářům knihy, které bys chtěl/a mít doma, nebo by jsi je rád/a přečetla.
 • Společně s tímto meme publikuj i základní informace o knize.
Ahoj,
konečně se po nějaké době pomalu zotavuji z blogové pauzy a začínám číst. Jenže se zdá, že čím víc a rychleji čtu, tím víc dalších knih mi přibývá na seznam. A jednou z nich je...

VYTRŽENÍ


Autor: Lauren Kateová
Série: Andělé (díl 3.)
Žánr: Fantasy, román, andělé

Obsah
Ve třetím díle se dál odvíjí příběh Luce a Daniela. Luce s jistotou cítí, že někde v jejích minulých životech se skrývá něco - nebo někdo -, co by jí mohlo pomoci v tom současném životě. A tak se vydá na nejdůležitější pouť tohoto života: vrací se stále hlouběji do minulosti, a stává se svědkyní svých dřívějších vášnivých vztahů s Danielem. S jediným cílem - najít klíč, který odemkne jejich lásce dveře do budoucnosti.