RECENZE...............CHYSTÁM SE ČÍST...............NOTY
Proroctví

16. března 2014 v 15:40 |  Recenze

Proroctví

Autor: Riordan, Rick
Oficiální název: Heroes of Olympus - Prophecy
Série: Bohové Olympu (volné pokračování série Percy Jackson)
Žánr: Fantasy, mytologie, bohové, dobrodružství
Rozsah: 509 stran

Obsah
Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat, čeká je nebezpečná výprava, vedena záhadným proroctvím. Podaří se při tom všem, vypátrat i ztraceného hrdinu, Percyho Jacksona? Není tak zlé probudit se v autobuse cestou na školní exkurzi mezi svou dívkou a nejlepším kamarádem. Pořádný malér ale je, když spolužáky nepoznáváš, nevíš ani, kdo jsi sám a netušíš, jak ses tam vůbec ocitl. A to všechno je jenom začátek, protože na výletě v Grand Canyonu se začnou dít vážně zlé věci...
Proroctví jsem začala číst zrovna ve chvíli, kdy jsem postrádala jakýkoliv zájem o čtení a knihy. Naštěstí si hlavní informace pamatuji i tak což znamená, že knihu nemusím číst znova. Riordana jsem si jako spisovatele oblíbila už v první knize, kterou jsem od něj četla, v Percy Jacksonovi, zloději blesku.
Oproti předešlé sérii Bohové Olympu jsou knihy výrazně tlustší s menším písmem, než tomu bylo u Percyho. Celou knihu jsem četla skoro měsíc, takže jsem nestihla další dva díly, které jsem měla doma půjčené. Snad se k nim brzy zase dostanu, kniha mne nesmírně bavila, byla vtipná i vážná, dobrodružná i uklidňující. Riordan umí děj tak konkrétně vybarvit, že mně osobně nedělalo sebemenší problém představit si, kde to vlastně jsem. Proroctví hodnotím všemi sty procenty a vřele doporučuji.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kopretina Kopretina | 16. března 2014 v 16:47 | Reagovat

Představit si, kde jsi i v zeměpisném měřítku? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama