RECENZE...............CHYSTÁM SE ČÍST...............NOTY
Staré řecké báje a pověsti (recenze)

19. března 2014 v 12:41 |  Recenze
Autor: Eduard Petiška
Žánr: řecká mytologie
Rozsah: 203 stran

Obsah
Každý určitě zná příběh o Héraklovi, Prométheovi, Odysseovi, o trojské válce apod. Eduard Petiška ve své knize píše o všech více i méně slavných hrdinech starořecké doby.
Řecké báje a pověsti mě zajímaly od té doby, co si vůbec pamatuji. Nedokážu vlastně pochopit, jak se mohlo stát, že jsem se k téhle knize dostala až teď. Při čtení jsem pochopila hlavně dvě věci. Že znám jen málo řeckých hrdinů a že bych si knihu musela přečíst minimálně třikrát, abych si všechny zapamatovala.
V knize se ale nemluví jen o řeckých hrdinech a bozích. Je tam také příběh o dvou hodných chudých lidech, které bohové Zeus a Hermés za jjeich dobrotu odměnili. Tento příběh se mi moc líbíl, přesto jsem si jména těchle dvou lidí nezapamatovala.
Zajímavé mi taky přišlo, jak moc bohové zasahovali hrdinům do jejich životů. Odysseus by se neplavil deset let, kdyby nezabil Poseidónova kyklopského syna. Poseidón se mu za to mstil tím, že jeho plavbu prodlužoval a připravoval mu různé nástrahy.
Nakonec jsem ráda, že to jsou jen pověsti a báje. Nedokážu si nijak představit, kdyby nad námi dnes seděli bohové a rozhodovali, jak se náš život bude vyvíjet. Ale na druhou stranu, co když to tak opravdu je? Kdo ví...

Hodnocení: výborné
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama