RECENZE...............CHYSTÁM SE ČÍST...............NOTY
Vampýrská akademie

17. března 2014 v 16:10 |  Recenze
Autor: Richelle Mead
Oficiální název: Vampire Academy
Série: Vampýrská akademie (díl 1.)
Žánr: Fantasy, dobrodružné, vampýři
Rozsah: 279 stran

Obsah
Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose utekly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají ve vellikém nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejíchž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě vampýrské akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství.
Prvních pár stránek mi tato kniha přišla nesmírně potrhlá. Jací Morojové, jací Strigojové a jací Dhampýři? V žádné předchozí knize o vampýrech nebo upírech nic podobného nebylo. Nakonec jsem se ale poddala tomuto divnému rozdělení vampýrů a po chvilce se mi to začalo i dobře pamatovat. A líbit. Knihu jsem přečetla za dva dny, což je u mě bleskový výkon. Nyní jsem u druhého dílu. Snad bude tak dobrý jako díl první...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama