RECENZE...............CHYSTÁM SE ČÍST...............NOTY
Krvavý slib

6. května 2014 v 11:05 |  Recenze
Autor: Richelle Mead
Oficiální název: Blood Promise
Série: Vampýrská akademie (díl 4.)
Žánr: Fantasy, román, upíři, dobrodružné
Rozsah: 367 stran


Ve čtvrtém díle se hlavní hrdinka Rose smiřuje s tím, že její životní láska zmizela v podobě čirého zla. Zároveň ale vymýšlí plán, jak splnit svému milovanému poslední slib. Poslední slib, který bude krvavý. Proto se vydává do Ruska, kde nachází Dimitrijovu rodinu, díky níž se dozvídá další informace ohledně jejího pouta s morojskou princeznou. Jejím hlavním cílem je ale pořád najít Dimitrije. Podaří se jí to?

INFORMACE ŘEČENÉ DÁLE OBSAHUJÍ SPOILERY!!!!


Z mého Dimitrije se stal strigoj. Já věděla, že se mu něco stane, protože mě na to kamarádky připravovaly, ale stejně. Třetí díl jsem dočetla ve škole a jelikož jsem citlivej člověk, ihned jsem se tam rozbrečela. Ale nepředstavujte si hysterický brekot.... ten následoval doma.

Ale zpátky ke čtvrtému dílu. I když jsem si říkala, že mě nebude bavit, protože jsem měla radši díly odehrávající se na pozemku školy svatého Vladimira, bavil mě snad nejvíc. A je naprosto jasné, že Rose Dimitrije najde, ale dopadne to úplně jinak než si představovala. Když už má blízko k tomu Dimitrije strigoje probodnout kůlem, zaváhá. No, kdo by nezaváhal. Kdybych já měla probodnout kůlem svého bezcitného přítele, taky bych to nedala.

Naneštěstí pro Rose její vteřínkové zaváhání způsobí, že si ji Dimitrij odnese do své strigojské nory, kde jí pije krev, až je z Rose jen oblbnutá mátoha. Rose je ovšem chytrá a pokaždé má nějaký plán. Po nějaké době jí dojde, co se s ní děje (a že je to dlouhá doba, alespoň v knize) a pokusí se utéct, což se jí nakonec podaří.

A zase má možnost probodnout Dimitrije stříbrným kůlem. A zase neuspěje. Tentokrát je to z důvodu, že zapomene kůl dostat až k srdci. (Slabší žaludky by to možná neměly číst).

Díl končí tím, že Rose, přesvědčená že svoji životní lásku zabila a ukončila její utrpení se vrací na pozemky školy, kde dostává balíček, ve kterém je kůl a zpráva od Dimitrije. Hurá, Dimitrij stále žije. Sice jako bezcitná nestvůra, ale žije. :D

Hodnocení: 100%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama