RECENZE...............CHYSTÁM SE ČÍST...............NOTY
Červen 2014

Padlí andělé 1 - padlí andělé a leviatan

24. června 2014 v 20:05 Recenze
Autor: Thomas E. Sniegoski
Oficiální název: The Fallen - The fallen and Leviathan
Série: Padlí andělé (#1)
Žánr: fantasy, padlí andělé, dobrodružno
Rozsah: 413 stran

Obsah
Aaron Corbet je celkem normální kluk, trochu samotář, sirotek s problematickou minulostí, který ale doufá, že snad konečně našel náhradní rodinu, přátele i smysl života. To všechno se ale změní na jeho osmnácté narozeniny. Začne najednou rozumět portugalštině, latině, a dokonce i svému psovi, a jeho závěr je celkem logický - totálně se zbláznil!
Pak se ale objeví dva velice podivní muži, kteří mu prozradí, že je Nephilim - syn smrtelnice a padlého anděla. Aaron tomu nevěří a popírá své nadpřirozené schopnosti. Ale musí se se svým dědictvím vyrovnat - a to rychle. Temné síly nabývají na moci a jsou odhodlány jej zničit.
Knihu Padlí andělé jsem dostala od mamky k narozeninám...přiznávám, před dvěma lety. Je to trochu ostuda, že mi doma leží první dva díly této úžasné série a já se díky jiným knihám neodhodlám si najít čas na to si je přečíst. Kdysi jsem to sice zkusila a přečetla jsem asi prvních 50 stran z prvního dílu, ale nevím už, co se stalo, asi mi do toho přišla "zajímavější" kniha, nebo mě to tehdy nebavilo, nebo já nevím.

Každopádně jsem před pár dny díky tomu, že jsem vrátila zpět do knihovny všechny knihy, kromě teda té, co jsem měla rozečtenou, protože mi už vadilo, že nestíhám polovinu knih přečíst do daného termínu a taky částečně proto, abych měla čas na knihy, které mám doma. Není jich sice moc, u nás bohužel nevedeme takové ty obří sbírky knih, jednak kvůli finanční stránce, a jednak kvůli prostoru, protože toho u mojí babičky, u které bydlím, opravdu moc není.

Ale to jsem odbočila, takže zpátky ke knize. Takže jsem všechny knihy vrátila a najednou jsem neměla nic naléhavého, co by se mělo rychle přečíst a tudíž jsem neměla co číst. Tak jsem si řekla, že do toho konečně praštím a se vším odhodláním jsem se vrhla na Padlé anděle. První cca stovka stran se mi četla nádherně, protože jsem už víceméně tušila co se tam odehrává a nemusela jsem se ničeho hrozného v knize bát. Vlastně mi tahle kniha zezačátku připadala úplně obyčejná slátanina toho, co bylo v jiných knihách o padlých andělech, co jsem četla. Myslela jsem si, že hlavní hrdina Aaron bude celý příběh jen fňukat, že je sirotek a celkově jsem toho od knihy moc neočekávala. Jenže...

Opak je pravdou. Asi jsem si tuhle představu knihy udělala tehdy díky té první stovce knih, kde se toho moc neděje. Stačilo ale jen zabrousit hlouběji do příběhu a byla to tedy bomba. Naprosto něco jiného, co jsem očekávala. Částečně mi příběh připomněl spisovatele G. R. R. Martina (Hra o trůny/Píseň ledu a ohně) a to tím, že najednou postavy v knize začaly mizet, umírat. Hlavně umírat. U jiné fantasy jsem tohle zatím nezažila a byl to opravdu šok. Nejednu část jsem si musela přečíst víckrát abych se přesvědčila, jestli to jako opravdu je konec té určité postavy. A nejde jen o umírání. Kniha jako celek je dost napínavá, každou chvíli se tam něco děje. Nepamatuji si, že by bylo deset stran, kde by se něco nedělo. Možná tak na začátku, kde se příběh rozjížděl. Ale vážně...

Když to shrnu, tak kniha se četla velmi rychle, nejspíš kvůli tomu, že se tam opravdu pořád něco dělo. Je napsaná a podaná tak, že vás nějaké části chytnou u srdce. Neřekla bych přímo, že vás kniha emocionálně zdeptá, ale rozhodně je to napsané dost dobře na to, aby vás to alespoň donutilo zalapat po dechu. A musím ještě dodat, že mnohé části v knize jsou malilinko nechutné. Rozhodně se co nejdříve pustím do druhého dílu a velice vám knihu doporučuji. Všem, co máte rádi tohleto fantasy, dobrodružno. Nebojte se, není to úplně bez romantiky.

Hodnocení: 90% ze 100%


Too Much Information TAG 2. část

23. června 2014 v 14:20 Too Much Information TAG
Tak a máme tu 2. část Too Much Information Tagu, musím říct, že nějaké otázky jsou vážně zajímavé.
25. Nadchne tě...
Cokoliv, co mi zpestří den. Ať už je to výlet, návštěva.

26. Vytočí tě...
Když musím někomu neskutečně dlouho něco vysvětlovat, špatný konec v knize, nespravedlnost, přetvářka, lži.

27. Důvod, proč sis založila kanál na YouTube?
Už si nevzpomínám. :D

28. Fóbie?
Tma, divně vypadající brouci a lidé, když někdo mužského pohlaví křičí.

29. Kdy jsi naposledy plakala?
Předevčírem, nejspíš.

30. Kdy jsi naposledy někomu řekla, Miluji tě?
No, já sice neříkám Miluji tě, ale Miluju tě, ale to se snad počítá i tak.
Naposledy.. nejspíš předevčírem.

31. Význam tvého jména na blogu?
No, význam to má takový, že se tak jmenuji? :D I když obecně radši mám zdrobnělinu Míša, než když mi někdo říká Michaela, jak to mám na blogu. A nedej Bože, aby mi někdo řekl Michala. To mě dokáže namíchnout.

32. Kterou knihu jsi naposledy četla?
Nezkrotná od Sylvie Day.

33. Jakou knihu momentálně čteš?
Padlí andělé 1 od Thomas E. Sniegoski.

34. Jaký seriál jsi naposledy viděla?
Upíří deníky.

35. Poslední osoba, se kterou jsi mluvila?
S babičkou.

36. Jaký vztah máš k osobě, se kterou jsi mluvila?
Vnučka - babička.
Mám s ní celkem kladný vztah.

37. Oblíbené jídlo?
Kuřecí řízek a bramborová kaše.

38. Které místo chceš navštívit?
Nový zéland kvůli té nádherné přírodě, ale to není moc reálné. A z těch více reálných možností Španělsko nebo Francii.

39. Poslední místo, které jsi navštívila?
Jejda, že by asi škola? Počítá se to? :D
Ps. Nojo, já vím, že je neděle, ale celý víkend jsem opravdu nikde nebyla :D (vlastně je pondělí, ale psala jsem to v neděli ;)

40. Máš "crush"?
No jasně, že mám.. A co že to je?

41. Kdy jsi naposledy někoho políbila?
V pátek.

42. Koho jsi naposledy urazila?
Tak to nevím, urazila jsem teď někoho z vás? Kdyžtak dejte vědět. :D

43. Oblíbená příchuť nebo sladkost?
Čokoláda :)

44. Oblíbený šperk?
Prstýnek od mého přítele, který téměř nikdy nesundávám. :)
Hned poté to bude asi další prstýnek s myškou od mé kamarádky.

45. Poslední sport, který jsi hrála?
:D Já a hrát nějaký sport? Leda ve škole.. co že to bylo.. hmm. Tak asi plavání? (No dobře, ve škole to nebylo).

46. Poslední píseň, kterou jsi zpívala?
Animal I have become od Three Days Grace.

47. Oblíbený rozběh konverzace?
Ahoj... jak je? ... co děláš?... atd atd :D

48. Použila jsi ho někdy?
Skoro každý den, momentálně.

49. Kdy jsi byla naposledy s někým venku?
Naposledy jsem byla myslím s přítelem, když jsme šli plavat, nebo když jsme šli do čajovny. Což ue už trochu doba.

50. Koho označíš?

Nezkrotná

22. června 2014 v 22:28 Recenze
Autor: Sylvia Day
Oficiální název: Entwined with You
Série: Crossfire (díl 3.)
Žánr: román, erotika
Rozsah: 358 stran

Obsah
Jiskří to mezi nimi čím dál víc...
Kniha Nezkrotná je již třetím pokračováním nevšední lásky Evy a Gideona. Kniha udržuje čtenáře v neustálém napětí a probouzí v nich touhu dozvědět se o hlavních hrdinech víc a víc.
... Chtěl by mě zkrotit a já se podřizuji jeho autoritě, ale když přijde na věc, dokážu se mu vzepřít a přinutit ho, aby se alespoň na chvíli poddal on mně. Mluvím o nejintimnějších chvílích našeho života, kdy jsme spolu jen on a já. O chvílích, kdy se rádi necháme jeden druhým zkrotit výměnou za nepředstavitelnou rozkoš.
Třetí díl úžasné série Crossfire o které jsem si myslela, že třetím dílem končí. Jenže k mé neskonalé úlevě jsem zjistila, že se chystá pokračování. Takže jupííí. :D Stejně jako první dva díly mě i tenhle díl od úplného začátku do konce moc bavil. Před sérií Crossfire jsem od spisovatelky Sylvie Day přečetla Sedm let hříchu. Ta kniha mě taky bavila, jenže mě asi moc nenadchlo, že se neodehrává v současnosti, ale někdy v 19. století. Každopádně kniha Nezkrotná se odehrává v našem století a bavila mě moc, moc a ještě jednou moc.
Hlavní hrdinové
Hlavní hrdinku Evu mám moc ráda, není přehnaně naivní, i když má sebehorší náladu, i když se jí dějou v životě sebehorší věci, k ostatním je milá a celkově mi připadá sympatická. Kdyby to byla nějaká namyšlená nána, tak to by mi celkový dojem z knihy dokázalo hodně pochroumat.

Stejně je na tom i Gideon. I když ten už s malými vyjímkami. Občas se vážně chová jako pitomec. Jasně, i Eva není dokonalá a dělá chyby. Jenže Gideon by se ze svých chyb mohl někdy aspoň částěčně poučit. Neustále zatajovat problémy a mít před Evou tajnosti není moc dobrý způsob, jak si s ní udržet vztah, i když chápu, že to dělá pro to, aby ji ochránil. A taky že jí nechce přidělávat starosti, kterých má už i tak Eva nad hlavu. Nakonec ale navzdory tomu, že bych Gideona někdy nejradši zaškrtila, se mi jako hlavní postava velmi líbí, přijde mi moc sympatická a jeho životní příběh je zkrátka takový, že citlivější povahy jako já by se chtěly přenést do knihy a pořádně Gideona obejmout. Na Evu ale nesmíme zapomenout. Ta si také zažila své, ale Gideon je zkrátka Gideon.. Kdo knihu četl, možná mi dá za pravdu. :)

Kromě hlavní dvojice se v příběhu vyskytují vedlejší postavy, jako Cary, Brett, Corrine a spoustu dalších. Osobně si myslím, že spisovatelka správně vystihla charaktery postav a jejich role v příběhu. Corrine se chová jako správňácká mrcha a Cary ... je prostě Cary. Napadlo mě, že bych tak jednou pojmenovala svého psa, kterého si pořídím hned, co budu bydlet v nějakém alespoň trošku slušném baráčku. Třeba takového zlatého retrívra si pořídím a budu na něj volat Cary. Ale to odbočuju od tématu.

Oblíbený úryvek
Z celé knihy mám nejradši části, u kterých je i dýchat moc. Takové ty napínavější části, kdy jste napjatí jako struna a čtete a čtete, jen abyste se už konečně dozvěděli, jak to bude, nebo části, kdy jedna z hlavních postav na pár stran zmizí z knihy a vy se už jen nemůžete dočkat až se tam objeví, nebo jaké to bude, až se tam objeví. A věřte mi, že kromě klasických erotických scén je tam poměrně dost napínavých okamžiků.

Knihu bych doporučila spíše tedy ženám, než mužům. Ovšem ale nechci podceňovat mužský vkus. Mně osobně ale tahle kniha a vlastně i celá série přijde určena dívkám dospívajícího věku či ženám pokročilejšího věku. Já si tento žánr hrozně moc oblíbila a nejen kvůli erotickým částem, ale celkově kvůli ději a příběhu. Takže kdo máte rádi tento žánr nebo si chcete u nějaké série odpočinout (vyjma těch napínavých částí), kniha je právě pro vás.

Hodnocení: 100% ze 100%

TMI - Too Much Information TAG - 1. část

22. června 2014 v 12:32 Too Much Information TAG
Takže ahoj, na jednom blogu jsem našla Tag skládající se z 50 otázek a i když nejsem nikým nominovaná (jak bych taky mohla, když mě nikdo z bloggerů nijak nezná), řekla jsem si, že snad není nějaký závažný prohřešek proti přírodě, když na ty otázky také odpovím. Zatím ještě moc nevím, čeho se týkají, takže budu odpovídat spontánně, nemám to nijak promyšlené.

TMI TAG je celkem dlouhý, jak už jsme napsala, má 50 otázek a tak ho rozdělím na dvě části.
Tak se do toho dáme :)

1. Co máš právě teď na sobě?
Právě teď mám na sobě tepláky, tričko a svetr.

2. Jsi zamilovaná?
Ano, jsem zamilovaná už pár let a i kdybych někdy toho dotyčného nejradši uškrtila, nevyměnila bych ho. :)

3. Zažila jsi už někdy příšerný rozchod?
No popravdě jsem zažila dva a v obou jsem to byla já, kdo někomu dával kopačky. A u jednoho vztahu jsem za to byla vážně ráda, protože se ten kluk choval vážně hrozně a u druhého jsem se s tím druhým ještě moc neznala. Pro mě žádný z těch rozchodů nebyl hrozný. Takže odpověď zní ne.

4. Kolik měříš?
Cca měřím tak 162 cm.

5. Kolik vážíš?
To už ani nevím, bojím se podívat na váhu co mi babička řekla, že jsem trošku přibrala. A i kdybych to věděla, tak takové věci se neříkají. :D

6. Máš nějaké tetování?
Ještě ne. Možná jednou, nějaké malé.. ale zatím ne.

7. Máš nějaký piercing?
Ještě neee. :D Ale hodně uvažuju, že do jazyka by nebyl špatný.

8. Oblíbená seriálová dvojice?
Já se na seriály ani nijak moc nedívám. Leda tak na Upíří deníky a to jsem si oblíbila Caroline a Klause.

9. Oblíbené seriály?
Upíří deníky a Hra o trůny.

10. Oblíbená kapela?
Nightwish, Nightcore, Skillet, Hammerfall, z českých Kabáti

11. Co ti chybí?
Soukromí a osobní prostor.

12. Oblíbená píseň?
Hero od Skillet a Let it go z pohádky Frozen.

13. Kolik ti je?
Je mi 17 let.

14. Znamení zvěrokruhu?
Váhy.

15. Na jaký hudební nástroj hraješ?
Na klávesy, ale už ne tak často, jako dřív.

16. Vlastnost, kterou by měl mít tvůj potenciální přítel?
Jen jednu? Noo.. tak to asi smysl pro humor.

17. Oblíbený citát?
Člověk bez lásky je jako mrtvola na dovolené.

18. Oblíbený herec, herečka?
Johnny Depp, Brad Pitt, Adam Sandler, Eddie Murphy a u hereček si nepamatuju vůbec jména. Možná Hillary Duff, Lindsey Lohan, Angelina Jolie..

19. Oblíbená barva?
Černá a bílá v kombinaci s černou.

20. Jak nahlas máš ráda puštěné písničky?
Hodně nahlas, ale ne tak, aby mi z toho praskaly uši.

21. Co děláš, když jsi smutná?
Poslouchám hudbu, hraju na klávesy nebo hraju nějakou hru.

22. Jak dlouho se sprchuješ?
Co je to zase za otázku tohleto? Ale když už ji tu mám, tak asi ... 15-20 minut.

23. Jak dlouho ti ráno trvá se přichystat?
To je různé. Když vstávám do školy, tak půl hodiny. Když zaspím, tak 10 minut a když je víkend, tak asi dvě hodiny.

24. Bila jsi se někdy?
V páté třídě na ZŠ jsem se hodně prala s kluky, ale už jsem z toho celkem vyrostla. I když chuť do někoho praštit mám i teď, když jsem naštvaná.

A jako ... Angola

21. června 2014 v 15:39 Nové země, světy, kultura...

Angola

Základní informace
Oficiální název: Angolská republika
Hlavní město: Luanda
Rozloha: 1 246 700 km² (22. největší na světě)
Počet obyvatel: 17 024 000
Vlajka:
Znak:
Měna: kwanza
Jazyk: potrugalština
Náboženství: křesťanství

Noty - podle názvu

19. června 2014 v 18:23 Noty
Řazeno podle názvu songu:

A

B

C

Č

D

E

F

G

H

CH

I

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

Ř

S

Š

T

U

V

W

Y

Z


Noty - Nightwish - Sahara

19. června 2014 v 18:22 noty - soubor

Noty - Nightwish - Sahara


Waiting on Wednesday (15)

19. června 2014 v 17:50 Waiting on Wednesday

Barvy lásky 1 - Nespoutaná

Kathryn Taylor

Grace je mladá a nenápadná dívka, která se o muže zatím nijak dvakrát nezajímala. Během své stáže v Londýně však potká charismatického Jonathana Huntingtona, který ji probudí ze spánku. Grace se s ním stále hlouběji propadá do světa temných tužeb, ztrácí se ve víru svého chtíče. Zatímco Jonathan stále více prahne po naplnění své milostné touhy. Grace si musí uvědomit, jak nebezpečné jsou její city.

Waiting on Wednesday (14)

19. června 2014 v 15:01 Waiting on Wednesday
O čem je Waiting on Wednesday?
  • Přadstav ostatním čtenářům knihy, které bys chtěl/a mít doma nebo by jsi je rád/a přečetla.
  • Společně s tímto meme publikuj i základní informace o knize.

Barvy lásky - Obnažená

Kathryn Taylor

Je na něm závislá, na jeho kůži i vlasech.
Ačkoliv si Grace moc dobře uvědomuje, jak nebezpečné její city k Jonathanu Huntingtonovi jsou - přesto každým dnem v jeho přítomnosti její láska roste.
Opravdu je tak chladný, jak vypadá? Nebo ji Jonathan vnímá pouze jako svou poddajnou hračku? Když ho chce Grace přimět, aby přiznal barvu, vede to ke katastrofě...

Spoutaná

19. června 2014 v 14:51 Recenze
Autor: Sylvia Day
Oficiální název: Reflected in you
Série: Crossfire (díl 2)
Žánr: román, erotika
Rozsah: 342 stran

Obsah
Druhá kniha z erotické trilogie Crossfire pokračuje dalšími osudy Gideona a Evy z Obnažené.
Pokračování fantastické série. Hlavní hrdinku mám moc ráda (a Gideona samozřejmě taky). Přijde mi narozdíl od jiných knižních hrdinek více přemýšlivá a navíc se dokáže poučit ze svých chyb a nemá mozek nastavenej jen a jen na sex. I když na začátku prvního dílu to tak vypadalo. Nechci tím říct, že by Eva byla více přemýšlivá než jiné hrdinky z erotických románů, co jsem zatím četla, ale oproti hlavní hrdince z knihy Všechny jeho touhy je to úplný poklad. Vážně. Kate z Všechny jeho touhy nemyslí na nic. Opravdu na NIC jiného, než jen na sex. Vybírá si šaty a říká si, vyspím se s ním, nevyspím se s ním... bude to vypadat že se s ním chci vyspat, když si tohle vezmu na sebe... a tak pořád dokola. No vážně mám někdy chuť vzít pánev a majznout ji po palici.

Ale zpátky ke Crossfiru. Stejně jako první díl je i druhý (a i třetí, který momentálně čtu) neuvěřitelně hezky podaný a čtivý. Je to ten druh knihy co vás chytne a nepustí. Jste ve škole, o přestávce to čtete a celou hodinu se jen těšíte, až tu knihu budete opět držet v rukách. Po padesáti odstínech je toto moje druhá nejoblíbenější série v kategorii "erotické romány".

V knize nechybí humor, napětí a jelikož je to erotický román tak i nějaká ta dávka erotiky. Ale mě osobně jde spíš o děj. O to co se tam mezitím děje. A že toho je hodně. Každou chvíli se buď smějete, nebo zadržujete dech, jak se to všechno nakonec spraví a jestli se to vůbec spraví. Takže pro mě jednoznačně za knihu palec nahoru.

Hodnocení: 100% ze 100%