RECENZE...............CHYSTÁM SE ČÍST...............NOTY
Neferetino prokletí

18. června 2014 v 21:42 |  Recenze
Autor: P. C. Cast a Kristin Cast
Oficiální název: Neferet´s Curse
Série: Škola Noci (Novela)
Žánr: deník, historický, upíři, fantasy
Rozsah: 174 stran

Obsah
Třetí novela k sérii Škola Noci odhaluje tajemství minulosti temné upíří čarodějky Neferet. Co stálo na počátku jejího šílenství a krutosti?
Chicago 1892. Rodina bankéře Barretta Wheilera prožívá tragédii: jeho krásná žena umírá společně s dítětem při porodu. Šestnáctiletá dcera Emily ztrácí matku a zároveň se musí ujmout povinností paní velkého domu. Dívka, kterou doposud zajímaly jen módní šaty a projížďky na kole, poznává, jak těžký je úděl dospělé ženy. Nerudný otec navíc zařídí, že se Emili téměř stala zajatkyní ve svém domově, kde noc co noc musí čelit mučivým obavám, s nimiž se nemůže nikomu svěřit. A proto si Emily Wheilerová vede deník.
Ke knize jsem se dostala snadno. Jednoduše jsem předtím četla sérii Škola Noci a když začaly postupně vycházet novely jako například Drakova přísaha a Lenobiin slib (ps. má vyjít novela Kalonův pád, na tu se moc těším), tak jsem se nemohla dočkat na třetí novelu.

Hodně mě potěšilo, že je kniha psaná formou deníku, protože knihy psané jako deník miluju. Možná i proto jsem ji přečetla za jeden den (kromě toho, že je krátká a čtivá). Jak jste si mohli výše přečíst v obsahu, kniha je o úplném začátku Neferetiny, vlastně Emiliny cesty, kdy se jí začaly dít zlé věci. Kniha je tedy trochu pochmurná a částmi možná drastická, jejího otce byste chtěli majznout pánví po hlavě, ale taky tam jsou romantické a veselé chvilky.

Ale i když se to četlo pěkně, nakonec jsem z knihy neměla takový prožitek, jaký jsem od téhle knihy očekávala. Proto:

Hodnocení: 70%/100%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama