RECENZE...............CHYSTÁM SE ČÍST...............NOTY
Padlí andělé 1 - padlí andělé a leviatan

24. června 2014 v 20:05 |  Recenze
Autor: Thomas E. Sniegoski
Oficiální název: The Fallen - The fallen and Leviathan
Série: Padlí andělé (#1)
Žánr: fantasy, padlí andělé, dobrodružno
Rozsah: 413 stran

Obsah
Aaron Corbet je celkem normální kluk, trochu samotář, sirotek s problematickou minulostí, který ale doufá, že snad konečně našel náhradní rodinu, přátele i smysl života. To všechno se ale změní na jeho osmnácté narozeniny. Začne najednou rozumět portugalštině, latině, a dokonce i svému psovi, a jeho závěr je celkem logický - totálně se zbláznil!
Pak se ale objeví dva velice podivní muži, kteří mu prozradí, že je Nephilim - syn smrtelnice a padlého anděla. Aaron tomu nevěří a popírá své nadpřirozené schopnosti. Ale musí se se svým dědictvím vyrovnat - a to rychle. Temné síly nabývají na moci a jsou odhodlány jej zničit.
Knihu Padlí andělé jsem dostala od mamky k narozeninám...přiznávám, před dvěma lety. Je to trochu ostuda, že mi doma leží první dva díly této úžasné série a já se díky jiným knihám neodhodlám si najít čas na to si je přečíst. Kdysi jsem to sice zkusila a přečetla jsem asi prvních 50 stran z prvního dílu, ale nevím už, co se stalo, asi mi do toho přišla "zajímavější" kniha, nebo mě to tehdy nebavilo, nebo já nevím.

Každopádně jsem před pár dny díky tomu, že jsem vrátila zpět do knihovny všechny knihy, kromě teda té, co jsem měla rozečtenou, protože mi už vadilo, že nestíhám polovinu knih přečíst do daného termínu a taky částečně proto, abych měla čas na knihy, které mám doma. Není jich sice moc, u nás bohužel nevedeme takové ty obří sbírky knih, jednak kvůli finanční stránce, a jednak kvůli prostoru, protože toho u mojí babičky, u které bydlím, opravdu moc není.

Ale to jsem odbočila, takže zpátky ke knize. Takže jsem všechny knihy vrátila a najednou jsem neměla nic naléhavého, co by se mělo rychle přečíst a tudíž jsem neměla co číst. Tak jsem si řekla, že do toho konečně praštím a se vším odhodláním jsem se vrhla na Padlé anděle. První cca stovka stran se mi četla nádherně, protože jsem už víceméně tušila co se tam odehrává a nemusela jsem se ničeho hrozného v knize bát. Vlastně mi tahle kniha zezačátku připadala úplně obyčejná slátanina toho, co bylo v jiných knihách o padlých andělech, co jsem četla. Myslela jsem si, že hlavní hrdina Aaron bude celý příběh jen fňukat, že je sirotek a celkově jsem toho od knihy moc neočekávala. Jenže...

Opak je pravdou. Asi jsem si tuhle představu knihy udělala tehdy díky té první stovce knih, kde se toho moc neděje. Stačilo ale jen zabrousit hlouběji do příběhu a byla to tedy bomba. Naprosto něco jiného, co jsem očekávala. Částečně mi příběh připomněl spisovatele G. R. R. Martina (Hra o trůny/Píseň ledu a ohně) a to tím, že najednou postavy v knize začaly mizet, umírat. Hlavně umírat. U jiné fantasy jsem tohle zatím nezažila a byl to opravdu šok. Nejednu část jsem si musela přečíst víckrát abych se přesvědčila, jestli to jako opravdu je konec té určité postavy. A nejde jen o umírání. Kniha jako celek je dost napínavá, každou chvíli se tam něco děje. Nepamatuji si, že by bylo deset stran, kde by se něco nedělo. Možná tak na začátku, kde se příběh rozjížděl. Ale vážně...

Když to shrnu, tak kniha se četla velmi rychle, nejspíš kvůli tomu, že se tam opravdu pořád něco dělo. Je napsaná a podaná tak, že vás nějaké části chytnou u srdce. Neřekla bych přímo, že vás kniha emocionálně zdeptá, ale rozhodně je to napsané dost dobře na to, aby vás to alespoň donutilo zalapat po dechu. A musím ještě dodat, že mnohé části v knize jsou malilinko nechutné. Rozhodně se co nejdříve pustím do druhého dílu a velice vám knihu doporučuji. Všem, co máte rádi tohleto fantasy, dobrodružno. Nebojte se, není to úplně bez romantiky.

Hodnocení: 90% ze 100%

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama