RECENZE...............CHYSTÁM SE ČÍST...............NOTY
Červenec 2014

A jako... Antigua a Barbuda

19. července 2014 v 16:16 Nové země, světy, kultura...

Antigua a Barbuda

Základní informace:
Celý název: Stát Antigua a Barbuda
Hlavní město: Saint John's
Rozloha: 443 km²
Počet obyvatel: 68 320
Vlajka:
Znak:
Měna: východokaribský dolar
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: křesťanství
Královna: Alžběta II.
Jazyk: angličtina
Hymna

Přístav Falmouth
Mrkající
Nelsnův přístav
Mrkající

Muzeum Antigua a Barbuda
Mrkající
Katedrála sv. Johna
Mrkající
Hora Obama (po kom je asi pojmenována) :D
Mrkající
Líbí se vám tato země? Mně celkem jo, i když je méně známá než například Alžírsko, nebo Angola.

Cz vs. Other covers (7)

18. července 2014 v 10:00 Cz vs. other covers
A máme tu poslední díl Percho Jacksona. Uvidím, jakou sérii sem dám potom, ale uvažuji nad Bohy Olympu. Protože Bohové Olympu volně navazují na PJ, což by se skvěle hodilo. No, záleží na tom, jestli najdu dost odlišných coverů. :)

Percy Jackson - Poslední z bohů (The last Olympian)

Můj hlas dostává první cover, který je, jak už tu pokaždé opakuji, přebalem u nás v čr. Ostatní jsou taky pěkné, ale ten první se mi zdá nejlepší. Který cover se líbí Vám? Ráda si přečtu každý názor. :)

Cz vs. Other covers (6)

17. července 2014 v 10:00 Cz vs. other covers
A jde se na třetí díl Percyho Jacksona - Bitva o Labyrint.

Percy Jackson - Bitva o Labyrint (The battle of the Labyrinth)

První přebal je jako obvykle ten, který je u nás v ČR. A jako obvykle se mi právě ten přebal líbí nejvíc. I když ten poslední je taky pěkný. Který se líbí Vám? :)

Cz vs. Other covers (5)

16. července 2014 v 10:00 Cz vs. other covers
A rovnou se podíváme na třetí díl PJ. Co Vy na to? :)

Percy Jackson - Prokletí Titánů (The Titan's curse)


Zdá se mi to, nebo na konec podvědomě dávám ty nejlepší obálky? Nebo spíš teda ty, které se mi líbí nejvíc?
První cover jako obvykle vyšel u nás v ČR. Ale tentokrát jsem si nejvíce oblíbila vážně ten poslední. Možná, že mám ráda fialovou barvu. Nebo proto, že první přebal je pěknej, ale moc se mi nelíbí barva, jakou je vybarven pegas.

A naopak mě naprosto odpuzuje oranžový cover v dolní polovině s kostrou. Jaký názor máte Vy na covery? Který se Vám líbí, který ne?

A na závěr Vám ukážu jeden obrázek, kde mi Percyho bylo moc líto. Chudák.

Teaser Tuesday (19)

15. července 2014 v 10:10 Teaser Tuesday
S tímto meme přišlo Should Be Reading
O čem je Teaser Tuesday?
  • Čapni do ruky knihu co právě čteš.
  • Otevři ji na náhodné stránce.
  • Vyber dvě věty odkudkoliv z náhodně vybrané stránky.
Nezahrnuj věty obsahující spoilery abys nepřipravil ostatní o překvapení.

  • Napiš taky název knihy, autora a stručný obsah aby čtenáři věděli o co přibližně v knize jde.

Bohové Olympu - Neptunův syn

Rick Riordan


"Ale... po jaké cestě? Co je ten náš dar - střílení z luku?"
...
"Ty a to tvoje střílení! Hlupáku."

Obsah
Ztracený Percy Jackson se vrací zpět! Ztratil však paměť a neví, kdo je, odkud přišel a jaké je jeho poslání. Z hlubokého spánku se probudil u vlčice Lupy, která jej poslala do Tábora Jupiter, římské obdoby Tábora Polokrevných. Všichni kolem ho považují za syna boha Neptuna, římského boha moří. Společně se dvěma členy tábora je vyslán na Aljašku. Podaří se jim osvobodit boha smrti Thanata, kterého uvěznili obři? Jaké další nebezpečí čeká na Percyho, kterému se během cesty začíná vracet paměť?

Cz vs. Other covers (4)

15. července 2014 v 10:00 Cz vs. other covers
A máme tu druhý díl Percyho Jacksona - Moře nestvůr. U druhého dílu jsem našla "trošku" více obalů.

Percy Jackson - Moře nestvůr (Sea of monsters)


Já vím, že díl se jmenuje Moře nestvůr. Ale opravdu to musí znamenat, že skoro na každé obálce jsou příšery? Např. 2., 3. a 5. obálka se mi ani trochu nelíbí a domů bych ji nechtěla. Hodně se mi líbí ta první, která je nejvíc k vidění u nás v ČR. Ale nejvíc se mi líbí ta 6. A ta poslední mě hrozně rozesmála, protože se od ostatních legračně liší. :D Která obálka zvítězila u vás? :)

Ten, kdo stojí v koutě

14. července 2014 v 15:25 Recenze
Autor: Stephen Chbosky
Originální název: The perks of being a wallflower
Žánr: drama, příběh ze života
Rozsah: 212 stran

Obsah
Když člověk stojí v koutě, může si všimnout spousty úžasných věcí. Ale pak přijde chvíle, kdy je potřeba vykročit na parket a začít opravdu žít. Strhujícímu románu Stephena Chboskeho o dilematu mezi nečinností a touhou se dostalo nadšeného přijetí, vyvolal polemiku a získal miliony nadšených čtenářů. Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, je zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše - máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud nepoznané území. Před ním se otevírá svět prvních lásek, rodinných dramat i prvních přátelství. Svět sexu, drog a Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně. V Charliem se autorovi podařilo stvořit vypravěče, který vás uhrane a přenese zpět do divokých a intenzivně prožívaných dní na prahu dospělosti, kdy se život podobal jízdě na horské dráze. Podle své knihy natočil Stephen Chbosky stejnojmenný film, ve kterém hrají hlavní role hvězdy jako například Logan Lerman a Emma Watson.
Obsah téhle knihy naprosto vystihuje příběh Charlieho. A i když musím říct, že se mi do této knihy zezačátku moc nechtělo jít, jsem moc ráda, že jsem ji podle první stránky nezahodila a rozhodla se číst dál. I když mě k tomu přesvědčil poněkud zvláštní důvod, proč jsem knihu nakonec vzala do ruky.

Totiž, jak jsem zvyklá poslendí dobou číst jen fantasy a erotické romány. Ti, kteří můj blog sledují, si toho již jistě všimli. Takže, pohybuju se jen okolo těchhle dvou žánrů a teď, po téhle knize si myslím, že dělám velikou chybu. Ke knize jsem byla odhodlaná jednou, jenže když jsem si na první straně přečetla, že se Charliemu zabil kamarád na základní škole, tak jsem knihu odložila s tím, že to není nic pro mě. Nakonec mě ke knize zpátky dovedla špatná nálada. Asi to není moc dobrý způsob, jak začít číst knihu, ale pravda je, že mě špatná nálada po dalších pár stránkách přešla. Nebo jsem na ni díky téhle knize dočista zapomněla.

Ten, kdo stojí v koutě, je totiž tak moc emotivní kniha, příběh Charlieho je z jeho pohledu tak moc intenzivní. Trochu lituju toho, že jsem recenzi nenapsala hned ten den, co jsem ji dočetla. Protože pocitu z právě dočtené knihy se nic nevyrovná a o téhle knize bych toho napsala mnohem víc, kdybych se do recenze pustila hned.

Charlie má hodně zvláštní povahu. Je jiný. Všechno, celý svět okolo sebe vidí jinak, než bychom ho třeba vnímali my. A díky tomu, že svůj příběh nám píše v dopisech, čte se kniha bleskurychle. Příběh je napínavý, veselý, ale já ho z větší části vnímala spíš smutně, protože mi Charlieho bylo vždycky líto. A hlavně, má strhující konec. Prostě na konci je jedno veliké bum. A to mi řekněte, jak jsem po dočtení měla jít hned spát.

Takže, všichni, kdo jste knihu nečetli, nebo nemáte rádi tenhle žánr, neřiďte se tím, že obvykle čtete něco jiného. Tohle byl totiž první příběh ze života, co jsem po několika letech přečetla a jsem z toho paf. Na film bych se taky moc ráda podívala, kdybych ho mohla někde na internetu najít. Kdybyste ho našli, dejte mi vědět, budu Vám nesmírně zavázána. :)

Cz vs. Other covers (3)

14. července 2014 v 10:00 Cz vs. other covers
Ahoj, dneškem počínaje bych Vám ráda ukázala co nejvíc obalů k sériím a knihám, které jsem už četla. Páni. Moje učitelka na češtinu mi říkala, že v recenzích a článcích se nemají psát dlouhá souvětí. Jenže ono mi to nějak nejde. :D I když se snažím, tak z krátké věty mi vznikne poměrně dlouhé souvětí. Snad vám to nijak nevadí. :)

Vrátíme se ale k obalům knih. První série, která má celkem dost různých přebalů a která je dost známá, je Percy jackson. A na tuhle sérii se podíváme jako na první. A aby to bylo logické, začneme prvním dílem, což je Zloděj blesku.

Percy Jackson - Zloděj blesku (Lighting thief)


Tak. To jsou takové nejznámější covery, které jsem našla. Mně osobně se asi nejvíc líbí...líbí...já nevím. Všechny jsou moc pěkné. Ale tak dobře. Jelikož jsem si už zvykla na přebal, který jsem měla v ruce, když jsem knihu četla, tak já hlasuju pro první cover. A co Vy? :)

A na závěr Vám tu ukážu, jak vypadá obal DVD, protože Percy Jackson první a druhý díl už je i jako film. :)

Cz vs. Other covers (2)

13. července 2014 v 10:58 Cz vs. other covers

Nespoutaná - Entfesselt

Kathryn Taylor

1. český obal
2. americký obal
3. italský obal
4. francouzský obal

Víc přebalů jsem bohužel nenašla. I když jsem se tolik snažila. Ale tak který se mi líbí nejvíc. Myslím, že to je ten náš, první přebal. Ten na mě udělal asi největší dojem. Druhý a třetí se od sebe liší víceméně jen barvou. A ten francouzský se liší vážně hodně. Tak, který se Vám líbí nejvíc? :)

Nespoutaná

11. července 2014 v 20:54 Recenze
Autor: Kathryn Taylor
Oficiální název: Colours of love - Entfesselt
Série: Barvy lásky (1. díl)
Žánr: Román, erotika
Rozsah: 270 stran

Obsah
Grace je mladá a nenápadná dívka, která se o muže zatím nijak nezajímala. Během své stáže v Londýně se však setká s charismatickým Jonathanem Huntingtonem, který ji probudí ze spánku. Grace se s ním stále hlouběji a hlouběji propadá do světa temných tužeb, ztrácí se ve víru svého chtíče. Zatímco Jonathan stále více prahne po naplnění své milostné touhy, Grace si musí uvědomit, jak nebezpečné jsou její city.
A máme tu další erotickou sérii, musím říct, že poslendí dobou nic jiného nečtu. Nemyslete si o mě prosím, že jsem nějaká nymfomanka. Jen mě hrozně baví seznamovat se s jinými páry, číst, co mají tentokrát za problém, a co je nejdůležitější, říkat jim v duchu, jaký jsou někdy pitomci.

A tak tomu není ani u Grace a Jonathana. Grace přijede do Londýna, seznamuje se s Jonathanem a už to začíná. Zpočátku jsem si u knihy nebyla jistá, jestli si ji přečtu. Popravdě, moc mě nenadchlo, že první dva díly jsou o jednom páru, zatímco třetí díl se věnuje zase někomu jinému. No, na třetí díl se taky snad někdy dostanu, tak snad mě nezklame.

Grace jako hlavní hrdinka mi byla od začátku sympatická, zezačátku mi připomínala Anastasii. To se ovšem dalo snadno předpokládat, že ji k Anastasii budu přirovnávat, po tom jejím výstupu na začátku. Chudák Grace. Ale Jonathan zachoval chladnou hlavu a pomohl Grace v nouzi jako pravý gentleman. Což se ale nedá tvrdit po zbytek prvního a druhého dílu. Panebože. Ten chlap snad neumí pořádně používat mozek. Jako omlouvám se, jestli jsem se někoho dotkla, ale kdyby Grace měla moje nervy a ne ty svoje, Jonathan už dávno leží někde v příkopě.

Příběh v prvním díle skončil tak napínavě, že jsem musela hned jet do knihovny pro druhý díl, i když hrozilo, že máme blízko knihovny bombu. Nějaký psychopat se holt asi nudil a měl u sebe zrovna budík a batoh.

No, abych to nějak shrnula. První díl se mi moc líbil, i když je škoda, že jsem ho nepřečetla naráz, ale nechala jsem ho chvíli jen tak ležet ladem. Recenze na druhý díl bude příště a uvidíme, jak to tedy bude s dílem třetím. Zatím se mějte. :)