RECENZE...............CHYSTÁM SE ČÍST...............NOTY
Anna krví oděná

8. září 2014 v 12:38 |  Recenze
Autor: Kendare Blake
Oficiální název: Anna dressed in blood
Série: Anna a Cas #1
Žánr: fantasy, duchové, dobrodružné
Rozsah: 271 stran

Obsah
Cas Lowood má zvláštní poslání: zabíjí mrtvé. Vyzbrojen vzácným a tajemným athame, Cas cestuje po zemi se svojí čarodějnickou matkou a kocourem, který umí vycítit duchy. Společně zabíjejí každého ducha, kterým se jim připlete do cesty a otravné věci jako je škola a budoucnost neřeší. Když Cas uslyší o duchovi, který zabíjí každého, kdo vstoupí do jeho domu, očekává další rutinu. Přijet, zabít, odjet. Místo toho ale najde běsnící zakletou dívku, přízrak, s jakým se ještě nesetkal. Anna stále nosí šaty, které na sobě měla v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, dnes jsou však rudé a kape z nich krev. Cas je přesvědčený, že zabít tohoto ducha zvládne levou zadní, avšak z nějakého důvodu Annu ušetří. A Anna taktéž.
Kniha Anna krví oděná je něco pro mě mimořádně originálního. Nebo bych spíše měla říct, nového? Určitě je spousta hororových knih o duchách, jenže já hororové knihy nečtu a se žádnou fantasy knihou o tomto tématu jsem se zatím nesetkala.

Nemůžu ale říct, že by mě kniha až tak zaujala. Bavila mě, jen ne tolik jako spousta jiných knih. Bylo to něco jiného, bylo to vtipné, dobrodružné, z nějakých částí mi naskakovala husí kůže. Nevím, možná že mě kniha nechytla i díky vnějším vlivům. Koneckonců, bylo léto, sluníčko pražilo jak šílené a já spíš toužila po tom být venku, než sedět doma a číst si. Je to možné, protože kniha sama o sobě byla velmi dobře pojatá a napsaná a na druhý díl se s radostí těším. Takže knize dávám:

Hodnocení: 65% - 100%

Nakonec vám tu ještě posílám video trailer na knihu, snad vás nalákám ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama