RECENZE...............CHYSTÁM SE ČÍST...............NOTY
Mezi láskou a smrtí

15. září 2014 v 19:13 |  Recenze
Autor: Meg Cabot
Oficiální název: Abandon
Série: Podsvětí
Žánr: fantasy, mytologie
Rozsah: 269 stran

Obsah
Sedmnáctiletá Pierce se málem utopila v bazéně u domu svých rodičů a vyvázla jen zázrakem. Událost byla posledním hřebíčkem do rakve manželství jejích rodičů a Pierce se s maminkou přestěhovala do ostrovního městečka jejího mládí, kde žije i babička a strýc s pochybnou minulostí. Po počátečních obtížích nachází ve škole nové přátele a setkává se i s tajuplným, ponurým, lehce agresivním, ale přesto velice atraktivním Johnem Haydenem, který se objevuje vždy, když to Pierce čeká nejméně, ovšem zaručeně přesně ve chvíli, když potřebuje jeho pomoc.
Konečně došla řada i na tuto knížku, kterou si tu pěkně vychutnám. Nebojte se, tak zlé to zase není, knihu jsem četla ráda a velice mě bavila, jen bych ráda vypíchla pár věcí, které se mi v knize nelíbily, nebo které jsem nechápala.

Za prvé tu mám důvod, za který si nejspíš mohu sama, nicméně mě to pořád překvapuje. Knihu jsem četla o letních prázdninách před rokem. A zjistila jsem, že si z ní pamatuju... že si z ní nepamatuju vůbec nic. Letos to bylo, jako bych knihu četla poprvé.

Za druhé mi pořád není jasné jednání hlavní hrdinky v průběhu celého příběhu. Proč se chovala tak ošklivě, když chudák za nic nemohl? Proč udělala několik mně tak nepochopitelných věcí? Připadám si jako ten filosof, taky se neustále ptám proč. :D

Nicméně i tak se mi kniha moc líbila, Johna jsem si oblíbila a kdykoliv se objevil na scéně, srdce se mi doslova zastavilo. A kdykoliv otevřela Pierce pusu aby něco řekla, prosila jsem ji aby neřekla něco, co ji, nebo mě bude mrzet. :D Přes to všechno se moc těším na druhý díl.

Hodnocení: 80% - 100%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kopretina Kopretina | 16. září 2014 v 16:59 | Reagovat

A já ti to pořád vysvětluju :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama