RECENZE...............CHYSTÁM SE ČÍST...............NOTY
Knižní řetězovka

Knižní řetězovka (5)

7. října 2013 v 17:40
Poslední díl dlouhé řetězovky :)

51. Kniha, která tě naštvala?
Která mě naštvala? Hmm.. Já nevím :D Může mě naštvat stupidní chování ppostav v knize, ale kniha?
Vážně přemýšlím a nevím, která kniha by mě mohla sama o sobě naštvat.

52. Kniha, která tě rozplakala?
Těch bylo dost. Například 2. díl Školy Noci, kde bylo hrozně smutně popsána smrt mé oblíbené postavy. Nebo Proroctví sester.. Bylo jich hodně. :)

53. Kniha, od níž jsi toho moc neočekávala, ale nakonec se ti líbila?
Momentálně čtu od Meg Cabot "Jak začíná láska", kterou jsem si pujčila jen díky tomu, že je psaná formou emailů. Nakonec jsem zjistila, že je hodně čtivá. Ale celkem dost i předvídatelná. Ale líbí se mi.

54. Kniha, od kníž jsi toho očekávala hodně, ale nakonec se ti vůbec nelíbila?
Hostitel. Těšila jsem se na ni, měla skvělé recenze. Jenže... dopadlo to tak, že ji mám doma rozečtenou ani ne ve čtvrtině, mám ji do týdne přečíst, ale nemůžu se do ní začíst. Nebaví mě, čte se pomalu a když vidím kolik mi toho ještě zbývá přečíst. Asi ji vrátím nedočtenou a pujčim si ji jindy :/

55. Oblíbené čtivo na odreagování?
Časopisy. Knihy čtu pokaždé jiné. Nemám oblíbenou knihu, kterou bych vysloveně četla, když se potřebuju odreagovat. Staré díly časopisů si ovšem přečtu ráda. :)

Knižní řetězovka (5)

26. září 2013 v 21:08
Ahoj, tak jsem tu opět s dalším dílem dlouhé řetězovky. Kdo tenhle úžasný seznam otázek vymyslel, to si můžete najít u prvního dílu.
PS: Jsem ráda, že dneska nemusím psát nic těžšího, protože mám za sebou dlouhý den a dlouhé učení na velký test.

41. Oblíbená filmová adaptace?
Harry Potter, Narnie a Stmívání :)
42. Adaptace, která tě totálně zklamala?
Nádherné bytosti. Líbilo se mi to, ale čekala jsem od toho víc. :/
43. Jak často čteš spoilery?
Spoilery? Nesnáším spoilery, všechno napínavé si chci přečíst sama. Spoilery čtu leda na knihy, které už mám sama přečtené.
44. Nejvíc peněz, které jsi naráz utratila v knihkupectví?
Ježíš to už si nepamatuju, já chodím do knihovny a někdy zavítám i do Levných knih, kde jsem naposledy utratila 180 Kč :D
45. Jak často knihu před čtením prolistuješ?
Vždy se musím podívat, kolik má stránek, kapitol, jak tenké jsou stránky a jak veliké je písmo. Někdy si přečtu jednu, dvě věty z konce. Stejně to vždycky zase zapomenu. :D
46. Důvod, kvůli kterému bys knihu v polovině vzdala?
No, já ani nevím, pokouším se dočíst každou knihu do konce. Důvodem nedočíst ji ale může být nedostatek času. To potom odevzdávám rozečtené knihy s tím, že si je někdy brzy zase půjčím a dočtu nebo přečtu odznova a tentokrát celou. Kdyby mě kniha ale nebavila a byla by nějak extra tlustá, příběh by byl podle mého názoru psaný opravdu nečtivě a nepoutavě, asi bych nás obě taky asi netrápila a smutně knihu odevzdala.
47. Máš ráda, když jsou knihy uspořádané?
Mám. Opravdu myslím, že byste se mnou souhlasili, že je lepší mít knihy pěkně seřazené v poličce než aby se válely po zemi nebo na stole a ještě by na nich ležela nějaká plesnivá švěstka nebo by na ně padaly zvadlé květy kopretin a pampelišek. :D
48. Máš ve zvyku knihy spíš hromadit, nebo je po přečtení posouváš dál?
Knihy po přečtení posouvám zpátky do knihovny. Doma na mě bohužel nemám místo, ale jednou bych chtěla mít krásnou knihovničku s knihami. :)
49. Jsou knihy, kterým se vyhýbáš?
Dobrovolně nečtu povinnou četbu. Chtěla bych, myslím, že mnohá díla slavných autorů jsou zajímavá, jinak by je neproslavily. Dále se obloukem vyhýbám válečným románům.
50. Kniha, která tě rozesmála?
Tak to je podpásovka. Mě rozesměje každá knížka, kterou čtu. Alespoň v jednom úseku je každá kniha vtipná. Co si ale nejvíc vzpomínám, hodně mě rozesmála kniha Percy Jackson: Moře nestvůr (konkrétně část s morčetem, pro ty, kdo četli ;)

Padesátou otázkou se s vámi loučím, snad jste se alespoň u jedné otázky pobavili, rozesmáli (doufám, že vás nic nerozčílilo, to by mě mrzelo). Pro dnešek Ahoj :)

Knižní řetězovka (4)

19. září 2013 v 19:26

31. Nějvětší knižní výzva, do které se bojíš jít?
Román odehrávající se třeba za druhé světové války nebo tak podobně. Celkově moc nemám ráda knihy psané v minulosti. I když příběh Shakespeara s malovanými obrázky a vtipnými poznámkami mě bavil. :D
Kdybych měla určit nějakou konkrétní knihu, které se bojím, byla by to: Na Větrné hůrce nebo Pýcha a předsudek.
Druhá kniha mě ale za nedlouho čeká jako poviná četba, tak se svému strachu budu muset postavit.
32. Oblíbený básník?
Wiliam Shakespeare, K. J. Erben, Francois Willon
33. Kolik knih si obyčejně půjčuješ z knihovny?
Já bohužel musím vyžít jen z půjčovaných knih. Koupených knih moc nemám, protože by se mi nevešly do "knihovny", prostor na "vyvíjení fantazie pomocí knih" je dost malý :(
Z knihovny si obyčejně pujčuju 5 knih za měsíc a postupně si pro ně během měsíce dojíždím.
34. Vrátila jsi knihu do knihovny, aniž bys ji přečetla?
Hodněkrát. Často mi na čtení nezbyde čas kvůli škole.
35.Oblíbená knižní postava?
Eragon ze série Odkaz dračích jezdců a Percy Jackson ze série Percy Jackson :D
36. Oblíbený knižní záporák?
Kalona ze Školy noci a Cam ze série Andělé (kniha Pád) :)
37. Knihy, které si většinou beru s sebou na prázdniny?
Na prázdniny? Jelikož si vždy pujčuju knihy z knihovny, tak je to pokaždé jiná kniha, jiný žánr.. :) Žádnou konkrétní nemám.
38. Nejdelší doba, kdy jsi nečetla?
Jé, to už si nepamatuju. Možná měsíc? Ale to už je dost dlouho :). Ovšem jsou i chvíle, kdy se mi opravdu nechce číst a tak třeba týden nečtu.
39. Kniha, kterou jsi nedokázala/nemohla dočíst?
Nedokázala nebo nemohla? Hmm.. Spíš nestíhám knihy dočíst. Kdysi jsem ale nikdy nedočetla žádný díl Harryho Pottera. A to musím brzo napravit. Trochu se stydím, že jsem nepřečetla žádný díl z téhle série. I když filmy jsem viděla všechny :D. No dobře, až na Relikvii smrti 2. část.
40. Co tě při čtení dokáže vyrušit?
Prakticky cokoliv. Hlasitá televize, rádio, když na mě někdo mluví. Paradox je, že jakmile začneš číst, každý si tě začně o hodně víc všímat. Na to bych vám chtěla představit jednu písničku.

Knižní řetězovka (3)

12. září 2013 v 20:48

21. Co musí kniha mít, abys ji doporučila dál?
To je docela vtipné, zrovna před chvílí jsem dávala recenzi a přesně jsem to tam popsala. :D
Takže jak jsem řekla, kniha musí bý jak napínavá, tak částmi i "uvolňující", musí tě umět jak rozesmát, tak rozplakat. Ovšem to záleží na žánru, například komedie by tě naopak rozplakat neměla, a to ani naschvál, ani kvalitou.
22. Oblíbený žánr?
Tak určitě paranormálno, líbí se mi (Me gusta), když v knihách vystupují duchové, příšery, padlí andělé, upíři-i když těch už mám tak trochu dost. A Taky miluju knihy, kde je aspoň nějaká zmínka z Bible nebo z nějaké mytologie ať už řecké či římské. Právě proto mě nanejvýš nadchl Percy Jackson.
PS: Za "me gusta" se omlouvám, učím se španělštinu, tak jsem z toho ještě trochu "vyjevená" :D
23. Žánr, který čteš nejméně (ale chtěla bys víc)?
Historické romány, knihy odehrávající se v dobách válek, to je vše, co mě napadá.
24. Nejvíce inspirující kniha, kterou jsi tento rok četla?
Perrrcy Jacksoon :D. Promiňte, že ho tak upřednostňuji, ale hrozně se mi líbí, že je to zaměřené na něco nového, že to není klasická "upíří", nebo "andělská" záležitost.
25. Oblíbená svačinka ke čtení?
Nevím, jestli tomu říkat svačinka, ale nanuk. Naštěstí ho nejím u knihy moc často a naštěstí bude zima tak budu mít po ptákách, ale je to dobře kvůli dvoum věcěm, pokud pominu moji postavu.
Za prvé: Je to nezdravé
Za druhé: Hrozí nebezpečí, že by se kniha mohla ušpinit a to by bylo..
26. Jak často vybíráš knihu podle obálky?
Vždycky, když se mi obal prostě nelíbí, kazí mi to celkový dojem. Nechci, aby to vyznělo, že nedbám na děj, ale na přebal, to není pravda. Ne nadarmo se říká: Nesuď knihu podle obalu. Ale obal je to první, čeho se dá na knize všimnout. Nesuďte mě za to. :D
27. Jak často souhlasíš s negativní kritikou?
Podle toho, jestli mám stejný názor nebo ne. Každý má právo projevit, co si myslí. Například jsem slyšela dost negativní kritiku na Vampire diares od blogerů, ale pozitivní kritiku od kamarádky. Já sama to nečetla, takže nemůžu posoudit, kdo z nich má pravdu, ale kdybych to četla.. no, musela bych zjistit, co si o té sérii myslím já a pak by se rozhodlo. Takže asi tak.
28. A co psaní negativních recenzí?
To je vlastně hodně podobná otázka té předchozí. Záleží na tom, jestli by se mi kniha líbíla a nebo ne. Podle toho bych napsala pozitivní nebo negativní recenzi. Jednoduché a prosté.
29. Kdybys mohla číst v dalším cizím jazyce, jaký by to byl?
V angličtině. Zrovna dneska nám angličtinářka přinesla pár knih pro začátečníky, které by byla ochotná nám pujčit. Takže jestli se k tomu odhodlám, mohla bych zkusit přelouskat třeba Velkého Gatsbyho v angličtině. To bude zážitek. Anglicky víceméně umím, ale číst knihu, to je něco přeci jen trošičku jiného.
30. Největší knižní výzva?
Teď nevím, jestli se tím myslí kniha, která mi dala zabrat nebo něco jiného.
Kniha, co mi poslední dobou dala nejvíc zabrat byl asi Eldest (Odkaz dračích jezdců 2), četlo se mi to dost pomalu, některé části mě nebavily, ale přesto jsem odhodlaná přečíst celou sérii, protože Eragon (Odkaz dračích jezdců 1) mě bavil moc.

Knižní řetězovka (2)

7. září 2013 v 16:28
Omlouvám se, že jsem pár dní nic nepřidala, ale měla jsem zkrátka moc práce a na počítači jsem téměř vůbec nebyla.
Pokračování knižní řetězovky mělo být tuším ve čtvrtek, ale tak ho pridávám dneska no :)

11. Jak často čteš knihy mimo svůj oblíbený žánr?
No.. to je otázka. Vlastně asi téměř nikdy, když nepočítám povinnou četbu. Vždy se vejdu do fantasy žánru :D

12. Čteš někdy jednu stejnou knihu víckrát?
Já si pujčuju knihy z knihovny, takže moc ne. Spíš si vždy najdu nějakou jinou. Ale nejspíš bylo i pár knih, které jsem četla dvakrát, když nepočítám krátké dětské pohádky, které jsem četla třeba i milionkrát.
13. Dokážeš číst v autobuse?
Co jsem od třetí třídy na základní škole začala dojíždět přes celé město, tak jsem si s sebou vždycky brala knihu a četla jsem si. Teď chodím na střední školu a místo čtení knih v autobuse poslouchám písničky.

14. Oblíbené místo na čtení?
Doma je to křeslo, ve škole o přestávkách lavice :D
15. Zásady při půjčování knih?
Kdysi jsem kámošce pujčila knížku "Kronika rodu Spiderwicků". Jenže co se nestalo. Zatímco měla doma moji knížku, tak jsme se pohádaly, načež mi jednou hodila knihu na silnici u autobusové zastávce. Kniha byla celá špinavá, okousaná a měla natržené stránky. Od té doby si dávám na knihy pozor.
16. Děláš knihám oslí uši?
Dělávala jsem, ale naštěstí už to přestalo. Vypadá to ošklivě.
17. Píšeš si na okraje stránek poznámky?
Ne, poznámky patří na papír. Samozřejmě to neplatí ale u školních učebnic.
18. A do učebnic?
viz. otázka 17 :D
19. V kterém jazyce čteš nejradši? Kolik jich ovládáš?
Čtu jen v češtině. Je to můj rodný jazyk, kterýmu bych mohla rozumět. Trošku ovládám i angličtinu, ale číst knihu v angličtině by mi dělalo nejspíš trochu problém a ani by mě to nebavilo.
20. Co musí kniha mít, abych si ji zamilovala?
Pěkný přebal a poutavý, čtivý děj, který si budu užívat. :)

To je druháý dávka knižní řetězovky. Další by měla být ve čtvrtek.

Knižní řetězovka

29. srpna 2013 v 15:26
S touhle delší řetězovkou přišla Luu.
Otázek je 55 a já je rozdělím do pěti článků po deseti, přičemž poslední bude mít jen 5 otázek + možná i něco navíc. :)
Tak začneme:

1. Oblíbená kniha z dětství?
Páni, musím říct, že na knížky z dětství si už téměř nevzpomínám. Nejspíš to určitě byly klasické pohádky a taky jsem jako malá měla hodně ráda příběhy Asterixe a Obelixe. A pořád mám. :D
2. Co právě čteš?
Momentálně čtu Proroctví sester od Michelle Zinkové. Ale měla bych číst asi trochu rychleji, poněvadž se mi krátí výpůjční doba.
3. Máš nějakou rezervaci v knihovně?
Áno, rezervace mám čtyři. Padesát odstínů temnoty, Finále, Školu noci 10 a v knihovně na mě čeká Percy Jackson- Moře nestvůr. Na percyho se moc těším, snad to bude stejně napínavé jako byl film.
4. Knižní zlozvyk?
To je dost těžká otázka. Dřív jsem knihám dělala "oslí uši". Tahle hrůza mě už naštěstí přešla od doby co jsem jistila, že existují i záložky. :D
Co mi ale bohužel zůstalo. Občas, když je kniha napínavá až k prasknutí, tak to nevydržím a musím si přečíst část stránky z konce.
5. Co máš právě půjčené z knihovny?
Půjčené mám 3 knihy. Nesmrtelní-Napořád, Sladký život a již zmíněnou knihu Proroctví sester.
6. Máš čtečku e-knih?
Nemám, ale má ji moje kámoška, která mi ji vždy ochotně ve škole půjčuje, když si chci pečíst knihu, kterou u nás v knihovně nemají. :D
7. Preferuješ čtení jedné nebo vícero knih naráz?
Ne. Dvě knihy ještě naráz číst můžu, ale pokud jsou dvě nebo tři knihy například o upírech, nebo jsou založeny na podobném ději, tak se mi to snadno začne plést.
8. Změnily se nějak tvoje čtecí návyky od doby, kdy jsi začala blogovat?
S blogováním jsem začala před třemi dny, takže to ještě nemůžu posoudit.
9. Nejhorší kniha, kterou jsi tento rok četla?
Hmm... Já ani nevím, líbily se mi snad všechny knihy, co jsem četla. Jestli ale vážně musím jednu vybrat, bude to Stmívání. Film se mi líbí, ale kniha mě moc nezaujala. Každopádně stejně zkusím dočíst všechny díly. Někdy...
10. Oblíbená kniha, kterou jsi tento rok četla?
Jendoznačně Percy Jackson-Zloděj blesku a Eragon.
 
 

Reklama