RECENZE...............CHYSTÁM SE ČÍST...............NOTY
Ostatní ....

Chocolate book TAG

26. srpna 2014 v 15:25
Ahoj všichni, moc se omlouvám, že tu téměř přes celé prázdniny nic nebylo, ale snad to znáte, buď nebyla nálada, nebo v mém případě v srpnu hlavně nebyl čas. Dnes jsem si ho ale zajistila, protože je 26.8. Což znamená, že dnes můj blog slaví 1. rok od založení. Nenapadlo mě sice nic extra, tak snad se spokojíte i s obyčejným tagem. Sice nejsem nominovaná, ale myslím, že to nevadí. Jednoduše nejsem ani tolik známá mezi ostatními bloggery, aby mě někdo z nich nominoval. Ať se líbí. :)
1. Tmavá čokoláda
(kniha, která pojednává o temném tématu)
Těžká otázka už na začátku. Já knihy s temným tématem moc nečtu a teď si na žádnou nevzpomínám. Každopádně mám doma pár knih, na které se chystám. A jednou z nich je kniha
EREBOS
Na jedné londýnské škole si žáci mezi sebou začnou předávat podivné balíčky. Jeden se dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud poslouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co vlastně hra chce? A jak ji může Nick zastavit?

Obsah knihy je tak zajímavý, že mám chuť se do knihy pustit hned. Opravdu až tak mě ta kniha zaujala. Nevím, proč ji ještě nemám přečtenou, ale nejspíš se do ní vážně pustím. :D
Pokud jste knihu četli, jak se Vám líbila?

2. Bílá čokoláda
(oblíbená kniha, která je milá, pozitivní nebo humorná)
K téhle kategorii mě napadly hned dvě série a to Percy Jackson a Bohové Olympu. A protože Percy Jackson - Zloděj blesku je první kniha z první série, zmíním tuto knihu.
Percy Jackson - Zloděj blesku
Dvanáctiletého kluka Percyho Jacksona čeká vyhazov ze školy a další trampoty na sebe nenechávají dlouho čekat. Njaednou kolem něj začínají ožívat bytosti ze starých řeckých bájí. Z učitelky matematiky je najednou krvelačná příšera, z Percyho kamaráda se vyklube satyr a jeho otec je jedním z olympských bohů.
Většina z nich mají na Percyho spadeno, podezírají ho z krádeže blesku - mocné zbraně nejvyššího boha Dia. Percy a jeho přátelé jen 10 dní na to, aby blesk našli a vrátili, uklidnili náladu na Olympu a zabránili osudné válce bohů.
K úspěchu výpravy ale nestačí jenom chytit pravého zloděje...

Spisovatel této série Rick Riordan rozhodně nešetřil s humorem, dobrodružstvím, originalitou. Podle mě této knize, ale i všem ostatním knihám nelze nic vytknout. Prvních pár dílů Percyho Jacksona je sice psáno pro mladší čtenáře, ale myslím, že když si to přečte i čtyřicetiletý čtenář, bude nadmíru spokojen.

3. Mléčná čokoláda
(kniha, která je tak absolutně boží, že jsem ji nedokázala odložit a musela číst dál a dál)
Tady mě také hned napadla celá jedna série, nebo alespoň část série, ale já opět zmíním jen první díl a to je:
Škola noci - Označená
Šestnáctiletá Zoey Redbirdová se hádá s rodiči, právě se rozešla s přítelem a poslední, co jí ještě schází, je začít se měnit v upíra. Jenže právě to se stalo a Zoey musí přestoupit na speciální školu pro upíří mláďata. Jediný, s kým si v ní nepadne do oka, jsou členky elitní školní organizace Dcery temnoty a zvlášť její příšerná předsedkyně Afrodita. Za jejich zdánlivě nevinnými rituály se skrývá něco hodně ošklivého...

Podle obsahu tato série zní jako jedno velké klišé, jenže je to úplná bomba. Sérii jsem začala číst před několika lety a všech osm dílů jsem zhltla na jeden nádech do pár dní. Je trochu škoda, že spisovatelky (matka s dcerou) tuto sérii pořád prodlužují. Osobně jsem totiž zastánce toho, že každá série by měla po rozumném počtu dílů skončit. I tak Vám ji ale hrozně moc doporučuji, za pokus přece nic nedáte. :)

4. Čokoláda s karamelovou náplní
(kniha u jejíhož čtení jsem měla pocit, že jsem celá ulepená, jak sladká byla)
Dlouho jsem si nemohla na žádnou knihu vzpomenout. Sice čtu erotické romány, ale ty nejsou zase nijak sladké. takové knihy už vážně nečtu, ale před několika lety jsem četla jednu knihu, která je psaná pro děti a je opravdu dětská, naivní a sladká.
Bibi, milovnice zvířat
Další příběhy rozpustilé Blaženky, Bibi, která tráví poslední dva týdny prázdnin u babičky a dědy na hájovně mezi samými zvířátky.

Takže vidíte? Kniha je zcela jistě napsaná pro menší čtenáře a jelikož neznám žádnou jinou sladkou knihu, tahle vyhrála.

5. KitKat bez oplatky
(kniha, která mě v poslední době nejvíc překvapila)
A to zrovna vím jistě. V poslední době mě nejvíce překvapila kniha
Ten, kdo stojí v koutě
Kniha vypráví o klukovi jménem Charlie. Charlie je jiný. Je nevýrazný, všímavý a hodně citlivý. A stojí v koutě. Proto si všímá i maličkostí, kterých by si nikdo jiný nevšiml. A když nastupuje na střední školu, začíná neznámému příteli (Vám), psát dopisy o svém životě. V něm figurují i věci jako jsou drogy, sex a vše ostatní, co k životu na střední škole patří. Charlie se snaží vymanit se z role toho, kdo stojí v koutě a chce začít žít. Jak to dopadne si přečtěte...

Tohle je kniha, od které jsem toho moc neočekávala. Nejdřív jsem si od ní přečetla dvě stránky a odložila ji. Až dýl jsem se rozhodla ji přečíst celou a ještě že tak. Tohle je kniha, která Vás chytne a nepustí až do konce. Je podle ní natočen i film Charlieho malá tajemství, kde hrají herci jako např. Logan Lerman, Ema Watson atd. Bohužel film nemůžu nikde najít ke stažení. Kdybyste někde tenhle film objevili, prosím, napiště mi do komentářů. Budu Vám moc vděčná.

6. Snickers
(kniha, ze které jsem šílela)
Tady to vezmu spíše z té negativní stránky, abych tu všechny knihy jen nevychvalovala. :)
Mezi láskou a smrtí
Sedmnáctiletá Pierce se málem utopila v bazénu na zahradě domu svých rodičů a vyvázla jen zázrakem. Událost byla posledním hřebíčkem do rakve rozkládajícího se manželství jejích rodičů a Pierce se s maminkou přestěhovala do ostrovního městečka jejího mládí, kde žije i babička a strýček s pochybnou pověstí. Po počátečních potížích nachází na škole nové přátele a setkává se i s tajuplným, ponurým, lehce agresivním, ale právě proto nesmírně atraktivním Johnem Haydenem, který se objevuje vždy, když to Pierce čeká nejméně, ovšem zaručeně vždy ve chvíli, kdy nejvíc potřebuje jeho pomoc. Dá přednost každodennímu životu, nebo omamující lásce v náručí smrti?

Tuhle knihu jsem četla dvakrát. Vloni o prázdninách a letos o prázdninách, jelikož jsem si děj absolutně vůbec nepamatovala. A stejně jako minulý rok jsem i letos šílela z hlavní hrdinky. Nedokázala jsem se do ní vžít a často jsem nechápala, proč se chová tak, jak se chová. Proto jsem z téhle knihy šílela od začátku do konce.

7. Horká čokoláda se šlehačkou a marshmallows
(kniha, kterou bych si vybrala pro poklidné čtení)
Možná Vám to bude připadat drobátko zvláštní, ale:
Padesát Odstínů (šedi, temnoty, svobody)
Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a...tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek.

Tuhle sérii bych mohla číst pořád a pořád dokola. Když tuto sérii čtu, mám pocit, jako by se kolem mě zastavil čas, proto ji vybírám do kategorie "knihy pro poklidné čtení".

8. Bonboniéra
(série, ve které si každý něco najde)
Vampýrská akademie
Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose utekly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají ve vellikém nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejíchž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě vampýrské akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství.

Myslím, že v téhle sérii je od každého trochu. Je to sice "upíří fantasy", zároveň je to hodně originální. Sice je hlavní hrdinka tak trochu zvláštní, ale zároveň je hodně inteligentní a chytrá. Je to sice pro mladé čtenáře, ale mohlo by to zaujmout i starší čtenáře. Zkuste to. ;)

Tak a jsme u konce Chocolate Book Tagu. Snad se Vám líbil a snad jste si tu našli nějakou knihu, která Vám padla do oka. :)

Projekty 2014

23. května 2014 v 12:29
Ahoj, tak mě napadlo. V říjnu na halloween a v lednu jsem odstartovala pár projektů z nichž jsem dva vyřadila, protože bych je nezvládla.
Každý měsíc přečíst knihu, která začíná na písmeno na jaké začíná ten měsíc? Jsem ráda, když za měsíc přečtu tři, čtyři knihy, na které se opravdu těším. A zjistila jsem, že horrory asi nebudou můj šálek kávy. Takže mi zbyly tři projekty a já bych vám chtěla shrnout, jak si zatím vedu.

Vampire challenge

 • Konec výzvy: 30. 10. 2014
 • Cíl: Přečíst alespoň 20 knih, kde je hlavní hrdinou upír
PŘEČTENO:
 1. Škola noci 10 - Skrytá (13. listopadu)
 2. Dvě zrcadla (22. ledna)
 3. Dva meče (25. ledna)
 4. Temná hrdinka - Večeře s vampýrem (14. března)
 5. Vampýrská akademie (17. března)
 6. Mrazivý polibek (24. dubna)
 7. Stínem políbená (25. dubna)
 8. Krvavý slib (6. května)
 9. Spoutáni magií (6. května)
 10. Poslední oběť (18. května)

Jmenuji se ...

Úkolem je:
 • přečíst knihy, jejichž první písmena z názvu dají dohromady jméno, pro lidi s krátkým jménem klidně jméno i příjmení nebo přezdívku, kterou na blogu používáte

M

(Mrazivý polibek)
...
...

H

(Hlad jako žádný jiný)
...
...
...
...

Duhové čtení

Úkolem je:
 • přečíst 7 knih v barvě duhy, tedy knihy v červené, oranžové, žluté, zelené, světle modré, tmavě modré a fialové obálce

(Vampýrská akademie)
ORANŽOVÁ
ŽLUTÁ
(Krvavý slib)
(Mrazivý polibek)
(Hlad jako žádný jiný)
(Stínem políbená)

Pauza

9. února 2014 v 13:00
Ahoj, poslední dobou mám menší čtecí krizi. Nechce se mi číst, nebaví mě to...
Proto dávám blogu menší krátkodobou pauzu, než se zase ponořím do knižní mánie.
:)

Knižní projekty na rok 2014

7. ledna 2014 v 19:05
Ahoj :)
.Trochu opožděně, ale přece přeji krásný Nový rok všem, první týden už máme téměř za sebou. :)
Za sebe mohu říct, že jsem měla nejlepší Nový rok, který si pamatuju. A tak by to mělo být pořád. Ale přejdu k tématu.
...
.Před pár dny jsem na youtube viděla video od Hanyuu, která s pomocí ještě jedné blogerky vymyslela několik projektů, které se mi moc zamlouvají, takže se do nich určitě počínaje dneškem zapojím. Projekty jsou tři a všechny budou trvat do 7. 1. 2015. Je na čase vám je představit. :)

Duhové čtení

Úkolem je:
 • přečíst 7 knih v barvě duhy, tedy knihy v červené, oranžové, žluté, zelené, světle modré, tmavě modré a fialové obálce
 • nezáleží na pořadí barev

Měsíční písmenkobraní

Úkolem je:
 • Každý měsíc přečíst jednu knihu, jejíž název začíná na stejné písmenko jako měsíc, tedy v lednu na písmenko L, v Únoru na U
 • Nehledí se na háčky a čárky, v říjnu by bylo asi trochu těžší najít knihu začínající na Ř

Jmenuji se...


V posledním projektu je úkolem:
 • přečíst takové knihy, jejichž první písmena dají dohromady vaše jméno, tedy... moje jméno, či přezdívku :D
 • Knihy nemusím číst postupně, hlavní je, aby vytvořily moje jméno
Projekty můžu kombinovat, tzn. když budu mít v ruce oranžovou knihu, která začíná na písmenko z mého jména, knihy patří do obou projektů. To je takový malý bonus. :D

Shrnutí:

Takže na rok 2014 toho mám celkem dost a nepřekvapilo by mě, kdybych si toho naložila ještě víc. :D
Máme tu tyto 3 projekty plus "Vampýrskou chalenge" a "Horror chalenge"

Halloween = challenge

31. října 2013 v 17:37

HAPPY HALLOWEEN


Ahoj :)
Jak jste si určitě všimli, je halloween. Já ho sice nějak neslavím, ale můj blog ho slavit bude. Mám v plánu odstartovat pár challengí, a protože by bylo divný všechny začít od Nového roku, dvě sem dám už dnes. Vybrala jsem ty, které se podle mě nejvíc hodí k halloweenu. Hned vás s nimi seznámím.

VAMPIRE CHALLENGE
Výzva je zaměřená na upíry. Přesněji na knihy, ve kterých je alespoň jednou hlavní postavou upír.
 • Začátek výzvy: 31. 10. 2013
 • Konec výzvy: 30. 10. 2014
 • Cíl: Přečíst alespoň 20 knih, kde je hlavní hrdinou upír
Na konec článku dám seznam knih o upírech a k druhé challengi..pro inspiraci, kdybych nevěděla co už číst. :D
HORROR CHALLENGE
Stejný cíl jako u upírské výzvy. Jen místo knih budu muset přečíst určitý počet horrorových knih. Ještě mě napadlo dát sem detectiv challenge, ale do detektivek se zatím bojím jít. Kdyžtak později. :D
 • Začátek výzvy: 31. 10. 2013
 • Konec výzvy: 30. 10. 2014
 • Cíl: přečíst 20 horrorových knih
Seznam knih o upírech:
 • Jiná rasa - Jenny Nowak
 • Alexandr série - Daniela Mičanová
 • Dracula - Bram Stoker
 • Prokletí Salemu - Stephan King
 • Stmívání série- Stephenie Meyerová
 • Upíří deníky série - L. J. Smith
 • Cesta do minulosti - Petra Klabouchová
 • Upíří polibky série - Ellen Schreiber
 • Sladká jak krev - Petra Neomillnerová
 • Vympýrská akademie - Richelle Mead
 • Nenasytná - Meg Cabot
 • Upírova fotografie - Oliver Nocturno
 • Interview s upírem - Anne Rice
 • Pravá krev série - Charleine Harris
 • Temná hrdinka - Abigail Gibbosová
 • Dhampir - Barb Hendee, John Clare Hendee
Seznam horrorů:
 • Dracula - Bram Stoker
 • Frankenstein - Mary Shelleyová
 • Pes Baskervillský - Arthur Conan Doyle
 • Jáma a kyvadlo - Edgar Allan Poe
 • Krkavec - Edgar Allan Poe
 • Zánik domu usherů a jiné povídky - Edgar Allan Poe
 • Černý kocour a jiné hororové povídky - Edgar Allan Poe
 • Příběhy Arthura Gordona Pyma - Edgar Allan Poe
 • knihy od Stephena Kinga

24. 9 Aneb Hodně štěstí adminko :D

24. září 2013 v 20:33
Tohle je snad první článek mimo knihy, inspiraci pro blogery nebo filmové či hudební adaptace na knihy.
Ale jelikož jsou narozeniny jen jednou za rok, což je pro blogování docela dlouhá doba, určitě hodně blogerů za rok napíše opravdu velké množství článků, tak proč si to nějak neoživit, že? I když já mám blog teprve měsíc a moc článků tu zatím nepadlo. :D

Takže jak začít. Věříte, že jsem za tu dobu, co chodím na střední, letos druhý rok, jsem nikdy nezaspala? A kdy zaspím? Na své narozky, žejo. Ale do školy jsem to stihla i tak.. i když jsem málem dostala infarkt, když mi budík ráno ukazoval 6:53. A venku bylo světlo. To bylo jasný, že je zle. :D

Ve škole a doma samozřejmě spoustu blahopřání, až na jednoho řidiče auta, kterej se mě dnes málem opovážil zajet a ještě mě vyděsil troubením. -_-

A co jsem dostala? Nikoho to sice nezajímá, ale vaše smůla :D
 • Spoustu čokolád
 • Nějakou tu kosmetiku
A HLAVNĚ:
Hru o trůny, hurá, děkuju moc svýmu nevlastnímu otci (a trochu i mámě), že mi letos splnili moje přání, s knihami se na ně většinou můžu spolehnout. :)
Takže děkuj všem, co mi přáli k 17. narozkám a kteří si to přečtou :)
 
 

Reklama