RECENZE...............CHYSTÁM SE ČÍST...............NOTY
Sladká políbení

Sladká políbení (7)

26. května 2014 v 7:00
Toto meme pořádá Syki
Dnes jsem vybrala polibek Arthura a Emily z knihy Neferetino prokletí

Nebyla to jen úleva z toho, že se přede mnou otevřela cesta k úniku, proč jsem ho se smíchem a pláčem objala. Skutečně mi na Arthuru Simptonovi záleželo.
Snad jsem ho dokonce i milovala.
Také mne objal, pak se rozesmál stejně jako já, odtáhl se a řekl: "Myslím na vás bez ustání od okamžiku, kdy jsem vás před tolika měsíci poprvé spatřil s vaší přítelkyní v klubu Hermes. Nejspíš jsem vždycky věděl, že jednou budete má."
Zaklonila jsem hlavu a upřela na něj zbožňující pohled. "Arthure Simptone, učinil jste mne nejšťastnější dívkou na světě."
Pomalu se sklonil a přitiskl své rty k mým. Ten první polibek na mne zapůsobil jako elektrický výboj. Cítila jsem, jak mé křivky splývají s linií jeho těla, a vstřícně jsem pootevřela rty. Arthur polibek prohloubil, opatrně mne ochutnal jazykem. Na mé odezvě nebylo nic váhavého. Otevřela jsem se mu, a ještě když toto píši, mé tělo si dobře vzpomíná na příval tepla a vlhka, který ve mne svými ústy vyvolal. S hlubokým nádechem se od mých rtů odtrhl. Nejistě se zasmál.

Sladká políbení (6)

24. března 2014 v 5:00
 • Toto meme pořádá Syki.
DIMITRIJ A ROSE Z VAMPIRE ACADEMY

"Ale dokážeš", ujistil mě. Trochu se mu chvěl hlas. "Jsi silná, strašně moc silná. Proto tě miluju."
Zavřela jsem oči. "To bys neměl. Stane se ze mě něco hroznýho." Na mysli mi vytanulo, jak se poslední dobou chovám a na všechny jsem nepříjemná. Jak jsem se pokusila vyděsit Ryana a Camillu.
Dimitrij se ode mě odtáhl a podíval se mi do očí. Vzal mi obličej do dlaní. "Nejsi. Nebudeš," zašeptal. "Nenechám tě. Ať se stane cokoli, tohle nedopustím."
Znovu mě zaplavila vlna emocí, ale tentokrát to nebyla ani nenávist, ani vztek. Bylo to hřejivé a krásné a tak hezky mě z toho bolelo u srdce. Objala jsem ho kolem krku a naše rty se setkaly. V tom polibku byla čistá láska, bylo to sladké a blažené, beze stopy zoufalství a temnoty. Intenzita toho polibku vzrůstala. Pořád v něm bylo plno lásky, ale vloudilo se do něj i něco víc - něco naléhavého a silného.

Sladká políbení (5)

21. prosince 2013 v 17:40
 • toto meme pořádá Syki
Takže ahoj :)
Včera jsem dočetla 4. díl Percyho Jacksona ve kterém je Percymu 14 let (na konci knihy slaví 15. narozeniny). Konečně nám mladý Percy dospívá, proto je tu už první malinký záblesk nějaké romantiky. :D

PERCY A ANNABETH

Percy, statečný syn boha Poseidóna, který by dal cokoliv za záchranu svých přátel a Annabeth, moudrá dcera bohyně Athény.
Percy a Annabeth se spolu každé léto potkávají v táboře polokrevných a každé léto spolu vyráží na nějakou neuvěřitelně napínavou, neuvěřitelně nebezpečnou dobrodružnou výpravu. A jelikož dospívají, začínají si víc všímat toho druhého.
+ s Percym a Annabeth je úplně vlevo jejich kamarád Grover
"Co?" Vyjekla Annabeth. "Ne! Já tě tu nenechám."
"Mám plán. Zabavím je. Zkus toho kovového pavouka, třeba tě odvede zpátky k Héfaistovi. Musíš mu říct, co se tu děje."
"Ale oni tě zabijí!"
"Já to zvládnu. Kromě toho, jinou šanci nemáme."
Annabeth na mě zlostně zírala, jako by mě chtěla praštit. A pak udělala něco, co mě překvapilo ještě víc. Dala mi pusu.
"Dej na sebe pozor, chaluhový mozečku." Nasadila si čepici a zmizela.
Nejspíš bych tam proseděl zbytek dne, zíral na lávu a vzpomínal, jak se jmenuju, ale mořští démoni mě rychle vrátili do reality.

Sladká políbení (4)

28. října 2013 v 12:00

 • toto meme pořádá Syki
ZOEY A LOREN
 • Tento pár vystupoval hlavně v druhém a třetím díle Školy noci. Potom Loren vyšel ze hry a tím tento pár skončil. Ale začal vůbec?
Loren je/byl profesorem poezie na Škole noci a byl nejkrásnější učitel na škole. Není tedy divu, že si Zoey tak lehce omotal kolem prstu.

Loren byla moje oblíbená postava, i když záporná. Části knihy, kde vystupoval se četly skvěle. Asi mám holt záporáky ráda. :D
Jako by mi četl myšlenky, spustil ruku dolů a odvrátil ode mě pohled. "Já vím. Nemám právo ti vyčítat, že s Erikem chodíš. Není to moje věc."

Váhavě jsem ho vzala za bradu a otočila mu obličej zpátky, abych se mu mohla dívat do očí. "Chceš, aby to byla tvoje věc?"

"Víc než dovedu vyjádřit slovy," řekl. Potom upustil knížku, kterou do té doby pořád držel, a vzal moji tvář do dlaní. Palci se skoro dotýkal mých rtů a ostatní prsty se mi zanořily do vlasů. "Myslím, že jsem na řadě, abych dal oslavenkyni pusu."

Zmocnil se mých úst a mně připadalo, jako by se v ten okamžik zmocnil i mého těla a duše. Neříkám, že Erik líbá špatně. A s Heathem jsme si občas dali pusu, už když jsem chodila do třetí třídy a on do čtvrté, takže mi jeho polibky připadaly důvěrně známé a fajn. Jenže Loren byl muž. V jeho polibku jsem necítila ani stopu po neobratné váhavosti, na kterou jsem byla zvyklá. Jeho rty i jazyk jasně říkaly, že ví přesně, co chce a jak to získat.Zapůsobilo to na mě jako nějaké nepochopitelné kouzlo. Když jsem mu polibek oplatila, nebyla jsem už malá holka. Stala se ze mě žena, zralá a mocná. Taky jsem najednou věděla, co chci a jak to dostat.

Když jsme se od sebe odtrhli, oba jsme lapali po dechu. Loren pořád svíral můj obličej v dlaních, ale odtáhl se aspoň tak daleko, abychom si mohli hledět do očí.

"Tohle jsem neměl dělat," řekl.

"Já vím," odvětila jsem, ale stejně jsem na něm dál visela pohledem. Pořád jsem v jedné ruce držela tu pitomou knížku o ozdravných rituálech, ale druhou jsem se mu opírala o hruď. Zvolna jsem roztáhla prsty, až vklouzly do výstřihu jeho košile a dotkly se nahé kůže. Zachvěl se a já pocítila ozvěnu kdesi hluboko v sobě.

"Bude to složité," zamumlal.

"Já vím," zopakovala jsem.

"Ale nechci, aby to tímhle skončilo."

"Ani já ne."

"Nikdo o nás nesmí vědět. Aspoň zatím."

"Fajn." Přikývla jsem, i když mi nebylo úplně jasné, co všechno se pod tím "o nás" skrývá. Ale když jsem si uvědomila, že mě vlastně žádá, abych se s ním potají scházela, divně se mi stáhl žaludek.

Znovu mě políbil. Tentokrát to bylo sladké, hřejivé a fakticky něžné. Křeč v břiše povolila. "Málem bych zapomněl," zašeptal. "Něco pro tebe mám." Vtiskl mi ještě jednu rychlou pusu a pak zalovil v kapse černých kalhot. S úsměvem vytáhl malou zlatou krabičku na šperky. Podal mi ji. "Všechno nejlepší, Zoey."


Sladká políbení (3)

14. října 2013 v 18:31

 • toto meme pořádá Syki
Ahoj, jak jste si jistě stačili všimnout, dávno začala škola tudíž nemám tolik času psát. To myslím nemá víc blogerů. Je to holt náročné, co se s tím dá dělat.
Ale řekla jsem si, že by neuškodilo někdy sem něco hodit.

Dnes jsem dočetla Školu noci 10-Skrytá. Jako každý díl, i tento mi úplně překopal můj pohled na postavy. :D

Chtěla bych se zaměřit na jeden konkrétní pár. A to na Zoey a Starka, který mi přijde tak trochu mimo dění, i když v knize vystupuje dost. Nejspíš je to tím, že v předchozích dílech byl vidět ještě o něco víc.. :)
 
"Nemluv. Šetři si síly," řekla jsem, pevně ho objala paží a volnou rukou mu jemně sčísla z mokrého obličeje vlasy. "
Ty brečíš," řekl. "Nebreč."
"Já… nemůžu si pomoct," vzlykla jsem.
"Měl jsem ti dát opravdovou pusu, ne ti líbat ruku… myslel jsem, že to počká," zašeptal mezi zoufalými bublavými nádechy, "…pozdě."
Pohlédla jsem mu do očí a svět kolem mě najednou přestal existovat. Věděla jsem jen to, že držím Starka v náručí a za okamžik ho navždycky ztratím.
"Není pozdě," řekla jsem, sklonila se a přitiskla svoje rty k jeho. Natáhl ruce a objal mě. Pořád měl dost síly, aby mě k sobě dokázal přivinout. Moje slzy se smísily s jeho krví. Byl to nejnádhernější i nejstrašnější polibek mého života a skončil příliš rychle.
Odtáhl se, otočil hlavu a na zem vystříkla záplava jasně červené krve.
"Ššš," konejšila jsem ho. Po tváři se mi valily potoky slz. Přitáhla jsem si ho co nejblíž a mumlala: "Jsem tady. Držím tě."

Sladká políbení (2)

30. září 2013 v 18:23

 • toto meme pořádá Syki
Ahoj, dnes bych chtěla dát další příspěvek do rubriky "Sladká políbení", protože tu mám v téhle rubrice jen jedno knižní políbení a myslím, že se jich dá najít o hodně víc :)
 • Teď v blízké době mám v plánu řečíst si Školu noci 10 a ráda bych si celkově přečetla znova celou sérii. Tak tady máte malou upoutávku :)
"Mého bývalého kluka, opravila jsem ji rychle a stulila se Erikovi do náruče. Z vůně čerstvé krve, kerá z něj byla pořád trochu cítit, a faktu, že jsme prostě spolu, se mi točila hlava. A pak mě navíc ještě políbil tak vášnivě, že se mi úplně zatmělo před očima.
A tady ještě přidávám moje oblíbené video s erikem :)

Sladká políbení (1)

9. září 2013 v 19:50
Omlouvám se, že nepřidávám pravidelně, ale škola začala brát za své.

 • toto meme pořádá Syki
Dnešní příspěvek je první ze "Sladkých políbení".
Když si mám na nějaký knižní polibek vzpomenout, tak mám mozek jako v oleji, ale když to musí být. :D

Takže dnes si vybírám polibek Luce a Daniela z knihy Pád, později i z knihy Muka, kterou, teď hodně pomalu, ale jistě čtu.

Kdo knihu nečetl, tady jsou stručné informace:
Luce a Daniel jsou jedni z hlavních postav knihy.
O tom, jakou roli v příběhu hraje jejich láska povím nejspíš v pátek u tématu Fall in love :)

Vypadal stejně, ale zároveň i jinak. Vypadal mnohem odpočinutěji, než ten den, kdy si dávali sbohem.

Bylo to tím, že jí tolik chyběl, nebo byla jeho kůže zářivější, než si pamatovala? Vzhlédl a podíval se na ni. Jeho úsměv byl skoro oslňující, když se rozeběhla k němu. Za chvíli už ji jeho ruce objímaly a ona pohřbila svůj obličej do jeho hrudi. Luce vypustil ten nejdelší a nejhlubší povzdech. Její ústa našla ty jeho a spojily se v polibku. V jeho náručí byla zároveň malátná, ale i šťastná.


Tady máte ještě jeden trailer. Ale jestli bude kniha opravdu zfilmovaná, to je otázka, protože to slibují u hodně knih a jen málokdy to splní :(.

Sladká políbení

30. srpna 2013 v 20:47
Než se pustím do psaní dalších článků na určité téma, představím vám pár témat, na které ještě nedošlo.

Jak vidíte, nahoře je obrázek s názvem "Sladká políbení".
Toto meme pořádá Syki z blogu Knižní doupě.
 • V pondělí, kdy přidám snad první článek, vám představím jeden knižní moment, kdy se dva lidi políbí.
 • Může jít o kohokoli. O hrdiny, vedlejší postavy či záporáky.
 • Může jít i o moment, ve kterém se postavy přímo nepolíbí, ale nemají k tomu daleko.
 • A především by mělo jít o romantické momenty abysme si zpesřili pondělní den. Den, kdy pro věšinu studentů začíná po víkendu škola. :)
 
 

Reklama