RECENZE...............CHYSTÁM SE ČÍST...............NOTY
Waiting on Wednesday

Waiting on Wednesday (15)

19. června 2014 v 17:50

Barvy lásky 1 - Nespoutaná

Kathryn Taylor

Grace je mladá a nenápadná dívka, která se o muže zatím nijak dvakrát nezajímala. Během své stáže v Londýně však potká charismatického Jonathana Huntingtona, který ji probudí ze spánku. Grace se s ním stále hlouběji propadá do světa temných tužeb, ztrácí se ve víru svého chtíče. Zatímco Jonathan stále více prahne po naplnění své milostné touhy. Grace si musí uvědomit, jak nebezpečné jsou její city.

Waiting on Wednesday (14)

19. června 2014 v 15:01
O čem je Waiting on Wednesday?
 • Přadstav ostatním čtenářům knihy, které bys chtěl/a mít doma nebo by jsi je rád/a přečetla.
 • Společně s tímto meme publikuj i základní informace o knize.

Barvy lásky - Obnažená

Kathryn Taylor

Je na něm závislá, na jeho kůži i vlasech.
Ačkoliv si Grace moc dobře uvědomuje, jak nebezpečné její city k Jonathanu Huntingtonovi jsou - přesto každým dnem v jeho přítomnosti její láska roste.
Opravdu je tak chladný, jak vypadá? Nebo ji Jonathan vnímá pouze jako svou poddajnou hračku? Když ho chce Grace přimět, aby přiznal barvu, vede to ke katastrofě...

Waiting on Wednesday (13)

4. června 2014 v 12:40
O čem je Waiting on Wednesday?

 • Přadstav ostatním čtenářům knihy, které bys chtěl/a mít doma nebo by jsi je rád/a přečetla.
 • Společně s tímto meme publikuj i základní informace o knize.

Trápení

Richelle Mead

Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí podle libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do větších podrobností?
Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně uťáplý chlap. Nejhorší ze všeho je, že si nemůže dojít na rande, aniž by z dotyčného muže nebysála život. Ona by přitom dala všechno na světě, aby se mohla dotknout krásného spisovatele Setha Mortensena.
Snění o Sethovi ale bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených se děje něco podivného a nebezpečného.

Waiting on Wednesday (12)

21. května 2014 v 12:02
O čem je Waiting on Wednesday?
 • Přadstav ostatním čtenářům knihy, které bys chtěl/a mít doma nebo by jsi je rád/a přečetla.
 • Společně s tímto meme publikuj i základní informace o knize.

Divergence

Veronica Roth

Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých 16 a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí.

Waiting on Wednesday (11)

12. března 2014 v 18:49

O čem je Waiting on Wednesday?
 • Představ ostatním čtenářům knihy, které bys chtěl/a mít doma, nebo by jsi je rád/a přečetla.
 • Společně s tímto meme publikuj i základní informace o knize.
Ahoj,
konečně se po nějaké době pomalu zotavuji z blogové pauzy a začínám číst. Jenže se zdá, že čím víc a rychleji čtu, tím víc dalších knih mi přibývá na seznam. A jednou z nich je...

VYTRŽENÍ


Autor: Lauren Kateová
Série: Andělé (díl 3.)
Žánr: Fantasy, román, andělé

Obsah
Ve třetím díle se dál odvíjí příběh Luce a Daniela. Luce s jistotou cítí, že někde v jejích minulých životech se skrývá něco - nebo někdo -, co by jí mohlo pomoci v tom současném životě. A tak se vydá na nejdůležitější pouť tohoto života: vrací se stále hlouběji do minulosti, a stává se svědkyní svých dřívějších vášnivých vztahů s Danielem. S jediným cílem - najít klíč, který odemkne jejich lásce dveře do budoucnosti.
Waiting on Wednesday (10)

8. ledna 2014 v 14:51

Temná hrdinka

Když Violet Leeová cestou z večírku narazí na okouzlujícího a přitom děsivého vampýra Kaspara Varna, začne tak pro ni nebezpečná dobrodružná cesta, jakou si nedokázala představit ani ve svých nejdivočejších snech. Vzájemná přitažlivost mezi Kasparem a Violet se nedá popřít a zdá se, že nedokážou odolat své touze - ale za jakou cenu?

Podle mě to nemusí být až tak špatná kniha a navíc mně do jejího čtení neustále nutí kamarádka, tak si pro Temnou hrdinku dneska jedu do knihovny. Do téhle chvíle jsem nevěděla, o čem to je, upřímně se mi nechtělo koukat se na obsah, ale po přehodnocení se na ni celkem těším. Co vy, četli jste ji? Líbila se vám?

Waiting on Wednesday (9)

1. ledna 2014 v 14:22
Dnes pokračuje druhý díl knih, které vlastním. Jak jsem minulý týden říkala, dnes to budou většinou ty méně záživnější. Tedy ty, které jsem dostala od mamky, babičky apod. :D

Knihy získané od rodiny
Od babičky - povinná četba. Brzy se mi bude Robinson hodit. :D
Nebudete mi věřit, ale toto jsem dostala od dědy. Ještě že to je tenká kniha.:D
Další od dědy. Asi budu muset dědovi říct, že to, že jsem holka, neznamená, že budu milovat staré romantické knihy.
Království za KONĚ!
Jako malá jsem měla ráda koně, tak mi děda koupil takovou tlustou koňskou encyklopedii. Ale nikdy jsem to nepřečetla a asi ani nepřečtu. Většinou si prohlížím obrázky. :D
Toto.... je.... Hobbit přátelé. :D Knižní verze z roku 1966. Nejsou v ní mapy jako v nové verzi, zato tam je mnoho obrázků.
Kniha se pomalu rozpadá. Dostala jsem ji opět hádejte od koho, od dědy. :D
Ale nechám si ji asi jen na "okrasu" a v knihovně si půjším zachovalejší a na omak příjemnější verzi s mapami. :D
Duhový ostrov od mamky. Ona sama to nikdy nepřečetla. Ale zajímavé by to být mohlo. Uvidíme.

KNIHY Z PONY KLUBU :D
Když si zaplatíte, Pony klub vám pošle balíček, ve kterém máte knihy, pc hry, plyšáky a vše co vás napadne. Průvodci Pony clubem je pes a kůň.. už jsem zapomněla, jak se jmenujou. :D Balíčky už od nich nedostávám, ale knihy mě vážně bavily a chtěla bych si je přečíst znovu.

Magický příliv je nádherná kniha, která má víc dílů, stejně jako kniha, která bude následovat. Snad se někdy k dalším dílům dostanu.
Tak tato kniha mi přišla v prvním balíčku před několika lety a o šest hodin později jsem ji se slzami v očích odložila, skákala po bytě a dožadovala se dalšího dílu, který mi přišel o dva balíčky později.
A to je on. Ten si už moc nepamatuju a myslím si, že mě tolik nebavil. Každopádně se musím přesvědčit znovu. :)
Jediná kniha, kterou jsem zatím asi ani neotevřela, což je veliká škoda.

A POSLEDNÍ NEJLEPŠÍ KOUSEK, JE KNIHA, KTEROU MI ZAPLATILA KNIHOVNICE NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE :D
:D Mám ji podepsanou od spisovatelky, která byla tehdy u nás ve škole a nabízela ji. Já neměla peníze, tak jsem slíbila knihovnici, že jí peníze vrátím, když mi knihu koupí. Doma jsem ji začala číst, jenže jsem ji nedočetla. Má dost perverzní obrázky a text je nejspíš stejný. :D

Waiting on Wednesday (8)

25. prosince 2013 v 13:56
KNIHY, KTERÉ VLASTNÍM A MÁM JE NEPŘEČTENÉ ČI NEDOČTENÉ.

Knihy, které si běžně půjčuji z knihovny většinou přečtu, protože mě tíží čas, kdy se mají vrátit. Ale co knihy, které mám doma? Které jsem dostala buď k narozeninám apod.? Ty mi leží ve skříni a já se k nim kvůli půjčeným knihám nedostanu. Ale nedávno (asi před půl rokem) jsem si řekla, že je musím přečíst. A které to jsou:
Nejdřív knihy, které si OPRAVDU chci přečíst. :D
Nechápu. Tak dlouho jsem po téhle knížce toužila. Dostala jsem ji 24. září na narozeniny. A nic. To se musí změnit.
Opět nechápu. Tyhle mám doma dokonce rok a půl. Ty obálky jsou tak úžasné. Série "Padlí andělé" má už sice 4 díly a já mám jen první dva, ale další si můžu půjčit v knihovně. :)

DALŠÍ SKUPINKA KNIH JSOU KOUPENÉ Z LEVNÝCH KNIH, KTERÉ TOLIK NESPĚCHAJÍ. :D

Líbí se mi ta obálka. Ale nevím, kdy se ke knize dostanu. To vlastně nevím u žádné knihy :D
Tak tahle kniha je výjimka. Tu si chci přečíst asi tolik jako Hru o trůny nebo Padlé anděle. Vypadá zajímavě a podle obsahu by to mohlo být něco.
No.. Tohle bohužel není první díl. Ten budu muset hledat jinde. Jenže je to erotické fantasy a to je podle mě moc žánrů v jedné knize. Jenže.. třeba se mi to bude líbit. Teď mám z knihovny půjčenou jednu knihu stejného žánru.
Tohle je jedna z více známějších knih a nebyla ani drahá, proto jsem si ji koupila. Nevím, co od toho očekávat. Ani nevím, jestli je to první díl, to zjistím asi až později.
Ehm.. takže... :D
Obálka se mi nelíbí vůbec, ale při větším zkoumání to nemohlo být úplné fiasko. A za dvacet korun nezkuste to.. žejo. :D
Další známější kniha. Poslední z levných knih co mám doma. Určitě nějaká slaďárna. No, nemůžu pořád dokola číst jen fantasy. :D

Knih mám doma ještě hodně, takže to udělám na dva články. Příští týden budou převažovat ty méně záživné knihy u kterých se možná ukoušu nudou. Ale jsou o to líp rozdělené do kategorií odkud jsem k nim přišla. :D Tak zatím Ahoj :)

Waiting on Wednesday (7)

20. listopadu 2013 v 14:51

O čem je Waiting on Wednesday?
 • Přadstav ostatním čtenářům knihy, které bys chtěl/a mít doma nebo by jsi je rád/a přečetla.
 • Společně s tímto meme publikuj i základní informace o knize.


BRISINGR

Přísahy, zkoušky oddanosti a mocné síly se střetnou...Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně...

Třetí díl série Odkazu dračích jezdců, které tak ráda říkám série Eragon. Každá kniha je docela dlouhé čtení a nemám na ně moc čas, ale snad si tuto knížku jednou přečtu.

Waiting on Wednesday (6)

30. října 2013 v 17:27
O čem je Waiting on Wednesday?

 • Přadstav ostatním čtenářům knihy, které bys chtěl/a mít doma nebo by jsi je rád/a přečetla.
 • Společně s tímto meme publikuj i základní informace o knize.


  DEMONATA

  Nová série úspěšného irského autora Darrena Shana, na kterou již nedočkavě čekají spousty fanoušků, je konečně tady!
  Grubbs Grady je docela normální teenager - tedy dokud jednoho dne nezjistí, že na jeho rodině spočívá prastará kletba.
  A když se poprvé setká s pánem démonů a jeho ďábelskými nohsledy, zjistí tři zásadní věci!
  Jaké to jsou, zjistíte, až si přečtete tuto knížku!Waiting on Wednesday (5)

24. října 2013 v 21:18
 • Toto meme pořádá Breaking the Spine.

  KNIHY, KTERÉ MÁM DOMA A CHYSTÁM SE JE PŘEČÍST?

  Včera jsem byla v knihovně a jako obvykle jsem si pučila přesně tolik knížek, abych to nestihla kvůli nedostatku času přečíst :D. A co jsem si pujčila?
  Poslední díl "tetrologie" Hush Hush saga :). Bude sranda to číst, jelikož si moc nepamatuju detaily a už se vidím, jak se budu kámošky ptát "Proč? Co? Jakto?? Co má tohle znamenat? Jak se tohle stalo?" :D
  Poslední díl trilogie Proroctví sester... už ho mám téměř zhltnutý a vůbec se netěším až všechno zkončí :(. Tolik mě to baví :D.
  Třetí díl Percyho Jacksona .. oproti ostatním knihám má tahle série ohromné písmo :D.
  Huiiii... Neočekávala jsem, že mě tato série tolik chytne :D.
  Tak k téhle knížce můžu říct jen jedno.... nic o ní nevím :D. Nevím, co od ní očekávat, o čem je.
  Ale je od Tolkiena, tak by měla mít určitou kvalitu :).
  Tohle zrovna probíráme v dějepise a i když je to psané pro děti, dějiny psané dětským, poutavým a čtivým způsobem mě nepřestanou nikdy bavit. :)
  Tak toto je komix. Původně to byly taky knížky "Dívčí parta". Ze všech knih jsem přečetla asi dvě nebo tři.
  Ale tak je to komix, nic lepšího tam neměli (když nepočítám nespočet dílů asterixe a gerfielda) :D.
  A poslední ... Ano, toto je také dětská knížka. Dokonce druhý díl :D.
  Prosím, nedivte se, že tu mám tolik dětských knih, ale tentokrát jsem vybírala převážne v dětském oddělení. :D Snad to do 25. listopadu dokážu přečíst. :)

Waiting on Wednesday (4)

16. října 2013 v 20:12


Pat Peoples se vrací z léčebny pro duševně choré a svět kolem mu nedává příliš smysl. Oblíbený fotbalový tým hraje na stadionu, který před několika měsíci ještě nestál, přátelé mají manželky a děti, ačkoli nedávno byli ještě svobodní. Nikdo mu nechce vysvětlit, jak je to možné, ani s ním mluvit o jeho ženě Nikki, s níž se jistě brzy zase shledá, i když právě teď žijí odloučeně. Pat ale věří ve šťastné konce. Stačí na sobě pracovat, nenechat se odradit, být laskavý k lidem, a život vás odmění. Tak je to ve všech dobrých filmech. Co si o tom myslí váš terapeut, mrzoutský táta nebo divná kamarádka, nehraje roli. Protože je jen otázkou času, kdy odluka skončí, on se s Nikki opět shledá a budou žít šťastně až do smrti. Nebo ne?

Waiting on Wednesday (3)

11. září 2013 v 21:18
Hola, dnes bych se opět chtěla podělit o další knihu z mého povědomého seznamu, knihu, která by mi udělila tu nesmírnou čest, abych si ji mohla vzít do ruky a odzačátku do konce přečíst :D

Prokletý maturiťák

Stephenie Meyer, Meg Cabot, Kim Harrison, Lauren Myracle, Jaffe Michele

Když se holka chystá na maturitní ples, je s tím pokaždé spousta starostí. Musí sehnat šaty a boty, aby byla co nejhezčí nebo aspoň co nejoriginálnější. Musí zajít ke kadeřníkovi a vymyslet parádní účes. A nakonec je nutné sehnat to, s čím je obvykle největší problém - správného kluka. Ono totiž nejde být hvězdou plesu, když má člověk vedle sebe toho největšího losera z celé školy!
Ne, na tak důležitou událost, jako je maturiťák, je nutné si obstarat přinejmenším slušný doprovod. Ten kluk nemusí být nutně nejkrásnější, ale měl by být aspoň zajímavý a zábavný. A pochopitelně se vám musí vyrovnat vlastnostmi a schopnostmi, abyste vytvořili správný pár - protože o to přece jde, že ano?
To poslední platí zejména pro případ, že máte nadpřirozené schopnosti jako Mary. Nebo když toužíte po někom, kdo vás pořád tak nějak přehlíží, a proto si musíte pomoci kouzly. Nikdo nechce dopadnout jako Madison, která zvolila špatně, zaplatila za to životem a teď se snaží uniknout temné magii svého tanečníka... Zkrátka a dobře, najít správného partnera je démonicky těžké, ale naprosto nezbytné, protože v opačném případě vás čeká... prokletý maturiťák!

Tuhle knihu bych si chtěla přečíst už jen proto, že ji napsal kolektiv těch...smím si tvrdit nejlepších spisovatelek. No, místo "nejlepších", by bylo asi přesnější nejznámějších a nejčtenějších. :) .. i když to je asi trochu to samé že? :D Myslím, že kdyby se k nim připojila J. K. Rowlingová (autorka série knih Harry Potter), bylo by to dokonalé, každopádně se na čtení této knihy moc těším :D

Waiting on Wednesday (2)

4. září 2013 v 20:00

Hostitel (The Host)

Melanie Stryderová se odmítá vzdát.
Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva.
Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících "divokých" lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. "Poutnice" - její vetřelecká "duše" - která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří.
Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže - Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují.
Zajímavé, název meme je "Waiting on Wednesday" a já přitom čekám na čtvrtek. Tuhle knihu bych si měla pujčit zítra z knihovny, pokud mi ji někdo nevezme dřív. Tak snad, uvidíme. :D

Waiting on Wednesday (1)

28. srpna 2013 v 18:16
O čem je Waiting on Wednesday?
 • Přadstav ostatním čtenářům knihy, které bys chtěl/a mít doma nebo by jsi je rád/a přečetla.
 • Společně s tímto meme publikuj i základní informace o knize.

Loď mezi hvězdami

Beth Revisová

Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby "zmrazený pasažér" na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel. Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít...

...
Tato kniha mě zaujala jak obalem, tak i tajemnějším obsahem. Určitě patří mezi knihy, které bych si chtěla přečíst, protože je to zase něco nového oproti těm všem upírům, padlým andělům a dalším příšerám.
 
 

Reklama